Бетис си поигра с огъня, но измъкна трите точки и се залепи зад Севиля (видео)

Отборът на Бетис постигна трудна победа с 3:2 над Леганес в срещата между двата тима от 19-ия кръг на Примера дивисион. Домакините на "Бенито Вийямарин" доста се поизмъчиха. Те изпуснаха преднина от два гола, но все пак взеха трите точки в края и по този начин се залепиха в класирането зад местния враг Севиля.

Нищо не предвещаваше подобно развитие на мача. В началото домакините взеха комфортна преднина от два гола. В 20-ата минута Мауро дос Сантос сгреши и позволи на Серхио Леон да му отнеме и да напредне. Ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката Кристиан Тейо отблизо бе точен за 1:0.

В 40-ата минута вратарят Аднан с дълъг пас изведе Хоакин на скорост, а той с удар по земя в близкия ъгъл удвои преднината на своя тим.

В 44-ата минута обаче гостите се върнаха в мача. Жерард Гумбау с бомбен шут от около 30 метра не остави шансове на вратаря за 2:1.

Ситуацията стана наистина неприятна за домакините в 71-ата минута, когато Хами Ерасо бе изведен в наказателното поле, първият му удар бе спасен от вратаря, но при втория опит той бе точен за 2:2.

Все пак Бетис успя да се добере до победата. Това стана в 83-ата минута, когато съдията даде дузпа за севилци за игра с ръка на защитник в наказателното поле, а Рубен Кастро не сгреши от бялата точка за крайното 3:2.

Така Бетис събра актив от 27 точки и се изкачи до 7-ото място в таблицата, като вече е само на 2 точки от 6-ия Севиля. Леганес пък остава на 13-ата позиция в таблицата с 24 точки.