Хеттрик на Дост качи Спортинг на върха (видео)

Холандският таран на Спортинг (Лисабон) Бас Дост е в убийствена голова форма, която си пролича и в домакинството на Авеш от 18-ия кръг на португлското първенство. 28-годишният нападател заби хеттрик за победата с 3:0, която изкачи "зелено-белите" на върха в класирането.

Гостите започнаха добре на "Жозе Алваладе" и пропуснаха две чисти положения, след което нещата си дойдоха по местата. Дост откри резултата в 31-ата минута с глава след центриране на Рубен Рибейро. В началото на второто полувреме холандецът реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Желсон Мартинш, а в последните секунди довърши Авеш с трети гол.

Дост има общо 19 гола в 18 мача през сезона и цели 7 в последните 3 двубоя.

Благодарение на успеха Спортинг оглави класирането с 46 точки. Втори е Порто с 45 и мач по-малко. Бенфика е на трета позиция с 41 точки.