Едва ли сте виждали нещо подобно! (видео + снимки)

Победата на Пари Сен Жермен над Нант (1:0) остана в сянката на една ситуация, която ще се коментира още дълго. Главният герой в нея беше реферът Тони Шапрон. Той хвърли в недоумение всички на "Ла Божоар" с жълтия картон, който показа на Диего Карлош от домакините. Защитникът вече имаше картон и трябваше да напусне терена, макар че нямаше никаква вина.

Виждали сме и друг път съдия да пада на терена, след неволно сблъскване с футболист. Това се случи в последните минути на днешния двубой, когато ПСЖ организира бърза контра, а Карлош се опитваше да се върне навреме и да помогне на своите. Тогава съдията Шапрон се изпречи на пътя на защитника, който връхлетя върху него и го повали. Арбитърът явно помисли, че играчът на домакините нарочно го е бутнал и още преди да се изправи, посегна с крак, за да го препъне.

Само по себе си това действие беше достатъчно комично, но Шапрон не спря дотук. Той стана и невъзмутимо показа втори жълт картон на Карлош. Бразилецът не знаеше как да реагира, но реферът беше непреклонен.

В крайна сметка Нант игра с човек по-малко само няколко секунди и странното решение на Тони Шапрон не се оказа решаващо за крайния изход на двубоя. То обаче почти сигурно ще му донесе наказание.

Френският съдия Тони Шапрон разсмя футболния свят@@@

Естествено, в интернет пространството веднага се появиха забавни колажи, които осмяха френския съдия. Предлагаме ви галерия с част от тях.