Барса развали прокоба, губейки с 0:2, Реал Мадрид е на космическо разстояние (видео + галерия)

Лидерът в Примера Барселона затвърди още повече челната си позиция след много ценна победа с 4:2 като гост на неудобния Реал Сосиедад в среща от 19-ия кръг, играна при проливен дъжд в Сан Себастиан. Баските водеха с 2:0 след попадения на Вилиан Жозе (11) и Хуанми (34). Голове на Паулиньо (39), Луис Суарес (50 и 71) и Лионел Меси (85) сграбчиха трите точки и ги пратиха към "Камп Ноу". С тях Барса вече има преднина от цели 19 точки пред шампиона Реал Мадрид, който има мач по-малко. Най-близо до каталунците в таблицата е Атлетико Мадрид, което е 9 точки по-малко.

Каталунският тим нямаше победа на "Аноета" от 2007 година и успя да пребори този кошмар, който отново беше оживял през първото полувреме. Луис Суарес реализира попадение в шести пореден мач за първенство и вече има 11 гола в последните 11 срещи от Ла Лига.

Андре Гомеш получи шанс за изява, заменяйки капитана Андрес Иниеста. Лионел Меси и Луис Суарес трябваше да диктуват темпото в предни позиции. Томас Вермален беше партньор на Жерард Пике в центъра на отбраната.

Гостите от "Камп Ноу" започнаха по-амбицирано. Още в третата минута Луис Суарес нахлу на скорост в наказателното поле, но вратарят Херонимо Руи се хвърли в краката му. В шестата Паулиньо се пребори с глава, Меси много фино изведе Сержи Роберто, който си поведе прекалено дълго сам срещу стража на "чури урдин". В деветата Серхио Бускетс събра футболисти около себе си и напредна, намери Меси, аржентинецът си извоюва позиция за шут и стреля много близо до сглобката - аут.

Реал Сосиедад - Барселона@@@

В 11-ата домакините откриха резултата след първата си по-силна атака. Чаби Прието центрира отдясно, Сержи Роберто остана под топката, а Паулиньо закъсня. Вилиан Жозе заби с глава кълбото в земята и го направи неспасяемо за Марк-Андре тер Стеген - 1:0. "Лос кулес" отвърнаха с прекрасна контра в 15-ата минута. Тя започна със съмнения за игра с ръка на Меси и завърши с блокиран удар на Паулиньо от точката на дузпата.

В 20-ата бившият играч на Реал Мадрид Серхио Каналес получи абсолютно сам в наказателното поле, ала ударът му беше блокиран след шпагат на Вермален. След попадението барселонци определено бяха стъписани и отстъпиха владението на топката. Момчетата на Еусебио Сакристан печелеха почти всяка борба.

В 28-ата минута Иван Ракитич взе грешното решение да финтира на дъгата на своето наказателно поле и загуби топката. Съдията наду свирката за фал, какъвто нямаше. Секунда по-късно топката беше в мрежата на каталунците след шут на Жозе и рикошет. Публиката на "Аноета" негодува бурно заради несъществуващото нарушение, но реферът беше спрял играта преди попадението. В 31-ата Каналес получи при съмнения за засада, шутира силно към близкия ъгъл - Тер Стеген успя да избие.

В 34-ата отпуснатата игра в защита на "лос блаугранас" донесе нов гол за Реал Сосиедад. Сержи Роберто покри засадата, Хуанми се измъкна, стреля, топката рикошира в крака на Роберто и залъга Тер Стеген, за да влезе в мрежата - 2:0.

Реал Сосиедад - Барселона 2:4@@@

До края на полувремето възпитаниците на Ернесто Валверде успяха да се върнат в срещата с гол в 39-ата минута. Луис Суарес получи отляво, напредна и центрира успоредно на голлинията към Паулиньо, който насочи в мрежата. Бразилецът отбеляза осмия си гол в Ла Лига, като топката премина голлинията, въпреки че вратарят успя да играе с нея - 2:1.

Втората част стартира с хубав рейд на Каналес през центъра. Едва минута след началото на полувремето Тер Стеген трябваше да плонжира и лови. В 49-ата Суарес изведе Меси в наказателното поле, Ла Пулга финтира вратаря, но предвид малкия ъгъл задържа топката и спечели само корнер. Минута по-късно резултатът беше изравнен. Меси намери непокрития Суарес отляво, който може би опита да центрира към далечния ъгъл, но се получи гол шедьовър. Уругваецът завъртя топката към сглобката и вратарят беше прехвърлен и остана на място - 2:2.

В 65-ата Усман Дембеле замени Паулиньо в опит за усилване на нападението. Гостите от "Камп Ноу" се пренесоха по-напред. В 69-ата Жорди Алба върна зад гърба на защитата, но нямаше никой пред точката на дузпата. Минута по-късно се откри нова възможност, ала защитата на сансебастианци блокира удара. В 71-ата отбраната в "бяло-синьо" не се ориентира добре. Вермален взе висока топката на центъра, Меси беше в засада, но не и Суарес. Уругваецът получи топката и реализира с точен изстрел в близкия ъгъл - 2:3.

В 82-ата Лео отправи коварен далечен изстрел, Руи не се намеси добре, но Суарес беше затворен за добавка. В 85-ата беше сложена точка на интригата. Ла Пулга завъртя перфектно топката от пряк свободен удар, топката мина над стената, вратарят само изгледа как кълбото се оплита в далечния десен ъгъл - 2:4.

Барселона преполови сезона в Ла Лига след изумителните 16 победи и 3 равенства. Погледите вече са насочени към Купата на краля, тъй като в сряда вечер предстои дерби с Еспаньол.