Сладък триумф за Кьолн и нещата вече са различни (видео)

Считаният досега за сигурен изпадащ тим на Кьолн изтръгна важна домакинска победа с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в първия си мач за 2018 година и вече е само на 7 точки от 16-ото място, което може да го остави в Първа Бундеслига.

Триумфът в напеченото дерби на Рейн дойде в петата минута на добавеното време, когато завърналият се в клуба Зимон Тероде изпрати топката в мрежата на Ян Зомер. Фредерик Сьоренсен беше вкарал за “козлите” в 34-ата минута, а през второто полувреме Рафаел беше изравнил в 69-ата.

Двубоят се хареса на всички, като беше повече от драматичен. Така както Кьолн спечели, същото можеха да сторят и гостите, които направиха поредица от пропуски. Особено след гола за 1:1 се играеше само пред двете врати, като просто късметът се усмихна на домакините.

Битката беше съпътствана и от активно участие на агитките на двата клуба. Преди началото тези от Гладбах издигнаха плакат, с който изразяваха съжалението си, че Кьолн е обречен да изпадне и така няма да могат да се наслаждават да гостуванията си там. Това подразни ултрасите на “козлите” и на почивката един от тях, преоблечен като стюард, успя да свали едно от знамената на Борусия и да го открадне. Последва гонитба от гостуващи привърженици, но трофеят остана при домакините.

Евентуална победа щеше да вкара “жребчетата” в тройката.