Най-после радост за Сент Етиен

Сент Етиен спечели с 2:0 срещу гостуващия Тулуза в среща от 20-ия кръг на френското футболно първенство. Възпитаниците на Жан-Луи Гасе прекъснаха серия от десет поредни срещи без победа в Лига 1, а с първия си успех в шампионата от средата на октомври се изкачиха на 14-ото място с 23 точки. Гостите претърпяха шесто поражение в последните си седем двубоя и с 19 точки останаха в опасната зона на 18-ото място.

Тулуза започна по-добре, но Джеси Мулен успя да избие опасен удар от фаул от около 30 метра на Макс Градел, а след това стражът на домакините отново се справи с от наказателното поле изстрели на Сомалия и на Градел. Сент Етиен след една от малкото си добра атаки преди почивката. В 44-ата минута Жонатан Бамба беше повален в наказателното поле от Анди Делор, а Роберт Берич реализира хладнокръвно отсъдената дузпа.

През второто полувреме Берич и резервата Кевин Моне-Паке не успяха да преодолеят Албан Лафон от изгодни позиции. Тулуза също имаше своя шанс и Кристофър Жулиен прати топката в мрежата на домакините, но попадението беше отменено заради засада в 85-ата минута. В следващата атака Сент Етиен реши всичко с втори гол. Бамба проби от дясно и центрира успоредна на вратата, Лафон не успя да пресече и резервата Асан Диусе на далечната греда засече в мрежата.