Бенфика взе дербито с Брага като гост

Отборът на Бенфика победи с 3:1 Брага в дербито на 18-ия кръг в първенството на Португалия. Това бе важен успех за "Лисабонските орли", който им помогна да се върнат на 2-ото място в класирането и да се доближат само на 2 точки от лидера Порто.

Гостите откриха резултата в 11-ата минута, когато Франко Серви направи страхотен пробив на скорост между няколко защитници, след което пусна извеждащ пас в коридор за Едуардо Салвио, който с едно докосване прати топката във вратата за 0:1.

В 64-ата минута Жонас удвои преднината на лисабонци, вкарвайки с глава след центриране на Анде Алмейда.

Брага върна един гол чрез Паулиньо в 75-ата минута, но в самия край на мача Раул Хименес окончателно реши всичко в полза на Бенфика, вкарвайки за крайното 1:3.

Така Бенфика събра актив от 43 точки и се изравни на 2-ата позиция с вечния враг Спортинг, който обаче е с мач по-малко. Брага пък се намира на 4-ото място в таблицата с 37 точки.