Вратарска грешка и рикошет помогнаха на Валенсия да сломи Ла Коруня

Отборът на Валенсия победи с 2:1 Депортиво Ла Коруня в гостуването си на "Риасор" от 19-ия кръг в Примера дивисион. Точни за успеха на гостите бяха Гонсало Гедеш в 37-ата и Родриго Морено в 64-ата минута, а почетното попадение за домакините бе дело на Флорин Андоне в 88-ата минута.
Играчите на Ла Коруня първи можеха да отбележат гол в 13-ата минута, когато след центриране от корнер Селсо Борхес стреля с глава в напречната греда.

В 37-ата минута Валенсия стигна до откриване на резултата. Гостите организираха бърза атака, Гонсало Гедеш получи на ъгъла на наказателното поле и отправи удар по земя, като вратарят Рубен Мартинес не се намеси добре и пропусна топката да мине през краката му и да се озове в мрежата за 0:1.

В 64-ата минута Родриго Морено отправи изстрел извън наказателното поле, топката рикошира в крак на защитник и се озова неспасяемо във вратата за 0:2.

В самия край на мача Ла Коруня се добра до почетен гол. Адриан получи центриране в пеналта, той с едно докосване върна към Андоне, който отблизо бе точен за 1:2.

В добавеното време домакините трябваше да стигнат и до изравняването, но Адриан направи непростим пропуск. Той получи необезпокояван пред вратарското поле, но вместо да отбележи, прати кълбото над напречната греда.

Така Валенсия си тръгна с трите точки и вече има 40, като заема 3-ото място във временното класиране. Ла Коруня пък се намира на 17-ата позиция в таблицата с 16 спечелени точки.