РБ (Лайпциг) разби мечтите на Шалке 04 за сензация (видео)

Ако по време на зимната пауза играчите на Шалке 04 са имали някакви надежди за детрониране на Байерн (Мюнхен), то те вече се изпариха, защото тази вечер “кралскосините” преклониха глава пред РБ (Лайпциг) - 1:3. Освен всичко домакините изместиха своя съперник от второто място, а в крайна сметка след този кръг шампионите увеличиха аванса си на върха на 13 точки. “Миньорите” от Гелзенкирхен нямаха загуба от септември насам във всички турнири, но тази сега ги отказа от битката за титлата.

Първият мач на двата тима за 2018 г. представляваше интерес и заради това дали ще бъде последен за Наби Кейта с екипа на “червените бикове”. По всичко личи, че няма да е, защото според ръководството халфът ще се присъедини към Ливърпул чак в края на шампионата.

Африканецът показа силните си качества, като вкара гола за 1:0 в 41-ата минута, макар да се възползва от рикошет в тялото на Налдо. Три минути по-рано вратарят на Шалке 04 Ралф Феерман беше спасил дузпа, изпълнена от Жан-Кевин Огюстен.

В началото на второто полувреме най-добрият вратар за есента в класацията на футболистите от Бундеслигата имаше късмет топката да се спре в напречната му греда.

Налдо успя да компенсира с изравнително попадение в 55-ата минута и това трябваше да даде нужния тласък на гостите за обрат.

Това обаче не се случи, а дори напротив. Националът Тимо Вернер, който започна на пейката заради вирусно заболяване през последните дни, се появи в игра в 63-ата минута и шест по-късно възстанови преднината на домакините - 2:1.

След още само две минути Брума докара нещата до 3:1 и тимът на Доменико Тедеско вече беше сломен. На състава от “Фелтинс Арена” не помогна и влизането като дебют на взетия от Ювентус Марко Пяца.

Междувременно Наби Кейта беше напуснал терена, защото беше предупреден официално и изгонването му висеше на косъм. И без това той няма да играе в следващия мач срещу Фрайбург, защото натрупа пет жълти картона.