Тотнъм настигна Ливърпул, а Кейн изпревари Шерингам (видео)

Тотнъм се изравни по точки с отбора на Ливърпул, който утре приема лидера Манчестър Сити, след като победи с 4:0 Евертън на "Уембли". Сон Хюн-Мин (26') откри резултата, а след това асистира на Хари Кейн (47') за втория гол. Английският национал покачи в 59-ата минута с 98-ото си попадение в Премиър лийг, с което изпревари клубната легенда Теди Шерингам и се превърна в реализатор №1 в историята на Тотнъм във Висшата лига. Кристиан Ериксен оформи крайния резултат в 81-вата минута.

Муса Дембеле стартира за домакините за сметка на Муса Сисоко. Голямата новина в състава на "карамелите" бе, че новото попълнение Дженк Тосун започна в титулярния състав. Джонджо Кени, Фил Ягиелка, Джеймс Макарти, Идриса Гай и Гилфи Сигурдсон също бяха сред 11-те.

Домакините очаквано започнаха по-активно. В 15-ата минута Сон засече добро центриране на Ериксен, но ударът му с глава премина над вратата. Седем минути след това Рууни вкара с глава, но попадението правилно бе отменено заради засада на бившия нападател на Манчестър Юнайтед.

Пикфорд спаси удар на Кейн, но в 26-ата минута логичното се случи. Ериксен намери Орие по десния фланг, а французинът продължи добре към Сон, който засече на празна врата. Това означаваше, че кореецът се разписва в пети пореден домакински мач на Тотнъм в Премиър лийг.

Малко след началото на втората част - в 47-ата минута, "шпорите" нанесоха втори удар. Сон се освободи много технично и напредна на скорост по левия фланг, след което центрира топката на пътя на Кейн, който засече отблизо, вкарвайки 97-ия си гол за Тотнъм в Премиър лийг. Така той изравни постижението на Теди Шерингам. От повторенията се видя, че Кейн бе в положение на засада, която обаче остана незабелязана от страничния рефер. В 52-рата минута Деле Али пропусна страхотна възможност, след като бе изведен от Сон, но стреля встрани от вратата. Няколко минути след това Пикфорд спаси удар от далечна дистанция на Кейн.

В 58-ата минута изстрел на Сон срещна гредата, а минута по-късно Хари Кейн вкара и 98-ия си гол във Висшата лига, подобрявайки клубния рекорд на Шерингам. Този път английският национал засече центриране на Дайър и въпреки че не успя да уцели добре топката, я прати в ъгъла - 3:0.

В 77-ата минута Пикфорд предотврати четвърти гол във вратата си, след като последователно спаси удари на Сон и Али. Четири минути след това обаче стражът на Евертън не успя да направи нищо при удара на Кристиан Ериксен, който бе изведен с пета от Деле Али - 4:0.

Тотнъм е на пето място с 44 точки - колкото има и Ливърпул, който утре приема лидера Манчестър Сити в голямото дерби от кръга. Засега мърсисайдци запазват четвъртото място заради повечето отбелязани попадения (б.ред. головата разлика е равна). "Карамелите" са девети с 27 пункта. Днес селекцията на Сам Алърдайс не успя да нанесе нито един точен удар за 90 минути.