Балкан без проблеми срещу Спартак

Отборът на Балкан (Ботевград) записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като днес възпитаниците на Небойша Видич се наложиха при домакинството си на Спартак (Плевен) със 106:76 (22:15; 30:25; 30:13; 24:23).

Игор Кесар беше най-резултатен за домакините – 23 точки, а Христо Захариев и Павел Иванов добавиха съответно по 18 и 14 точки.

Константин Коев за пореден път през този сезон бе над всички в селекцията на плевенчани – 21 точки, а Герасим Николов и Ивко Ивков добавиха съответно по 17 и 15 точки.

Първото полувреме на двубоя бе сравнително равностойно, но въпреки това, ботевградчани използваха по-добре шансовете си и се оттеглиха на почивката с преднина от 12 точки – 52:40.

Всичко в този двубой приключи до голямата степен през третата четвърт, когато момчетата на Небойша Видич буквално прегазиха съперника си, като увеличиха преднината си до 29 точки – 82:53, а в заключителните десет минути двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 106:76 в полза на Балкан.