Пловдивските "студенти" с лесна победа срещу Академик София

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа лесна победа в поредния кръг от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Академик София с 93:51 (14:18; 30:8; 27:9; 22:16).

Васил Бачев беше най-резултатен за победителите – 23 точки, а Никола Маравич приключи с 13 точки.

Александър Милов беше единствения баскетболист на домакините, който приключи с двуцифрен точков актив – 10 точки.

Двубоят бе равностоен единствено през първата четвърт, след която младите „студенти“ имаха аванс от 18:14, но след това пловдивчани демонстрираха нагледно, че са с класи над съперника и почивката дойде при 18 точки в полза на гостите – 44:26.

През второто полувреме ситуцията на терена не се промени особено, като баскетболистите на Академик Бултекс 99 продължиха да трупат преднина, а последния съдийски сигнал прозвуча при 93:51 в тяхна полза.