Гол с ръка в добавеното време лиши Саутхамптън от победа

Саутхамптън поведе с 2:0 като гост на Уотфорд, но в крайна сметка "светците" си тръгнаха само с точка от "Викъридж Роуд". Джеймс Уорд-Праус откри резултата в 20-ата минута след удар в далечния ъгъл. В самия край на първата част Шейн Лонг, който бе архитект и на атаката при първия гол, проби отляво, подаде към Тадич, който продължи към Уорд-Праус. Халфът не сгреши от чиста позиция - 0:2. В 58-ата минута Андре Грей, довкарвайки отблизо с глава, след като преди удар на Янмаат бе избит от Маккарти и рикошира в напречната греда. В 90-ата минута дойде и скандалният момент, когато Абдулай Дукуре прати топката с ръка във вратата на Маккарти, но попадението бе зачетено.

Уотфорд има едва една победа в Премиър лийг в последните десет кръга. "Стършелите" са на десето място с актив от 26 точки. Саутхамптън заема 16-а позиция.