Мачът в Хановер кандидат за №1 на кръга

Хановер 96 и Майнц 05 изиграха най-зрелищния двубой от кръга в Бундеслигата до момента, вкарвайки си пет гола. Гостите водеха с 2:0 до 33-ата минута, но след това отборът на Андре Брайтенрайтер реализира обрат. И трите гола за успеха на домакините реализира Никлас Фюлкруг, който вече има 8 попадения и 2 асистенции от началото на сезона в германския елит.

Йошинори Муто (26’) и Александер Хак (31’) наклониха везните в полза на “05”, но седем минути след второто попадение резултатът вече беше изравнен. Четвърт час преди края Фюлкруг заби победното попадение.

#BundesligaDictionary Phrase of the Day

Хановер нападаше много повече и имаше 25 положения, но пък беше на крачка от това да изпусне победата, защото в 85-ата минута Робин Куайсон стреля в гредата.

Бившият тим на Тодор Неделев няма победа в Бундеслигата в шест поредни кръга и е на крачка от изпадащите. “96” пък са десети в таблицата.