20 кръга по-късно: УБА отново усети какво е да печелиш в Премиър лийг

Отборът на Уест Бромич се върна към победите в Премиър лийг, след като записа 20 мача без успех в шампионата на Англия. “Дроздовете” се наложиха с 2:0 над Брайтън в двубой от 23-ия кръг на Висшата лига. Домакините стартираха шампионата с две поредни победи и от 19 август насам не бяха усетили вкуса на трите точки.

Успехът дойде след две попадения след изпълнение на корнер. Още в четвъртата минута Джей Родригес центрира и Джони Евънс засече с глава топката във вратата на Матю Райън. В средата на полувремето играчите на УБА имаха претенции за дузпа, след като удар на Матю Филипс срещна ръката на Глен Мъри, но реферът не посочи бялата точка. Все пак в началото на втората част домакините стигнаха до втори гол. Този път Крис Брънт центрира от ъглов удар и Крейг Доусън удвои. До края на мача гостите опитаха да тръгнат по-смело напред в търсене на промяна, но така и не успяха да стигнат дори и до намаляване на резултата.

Така близо пет месеца по-късно Уест Бормич отново записа успех в Премиър лийг. Все пак тимът остава все още в опасната зона, но спасението вече е само на две точки и феновете се надяват победата да е повратна точка за сезона на тима. - УБА е с 19 точки на 19-о място. Брайтън от своя страна е с 23 на 15-а позиция.