Лека атлетика

Веселин Живков подобри 29-годишен рекорд на 60 метра

13 януари 2018 | 18:30 - Обновена
Веселин Живков подобри националния рекорд на 60 метра в зала за юноши до 18 години. Във финала на 47-мия международен атлетически турнир "Академик" възпитаникът на Христо Стоянов, организатор на турнира, Живков финишира втори за 6.82 секунди. Така той прати в историята националния рекорд до 18 години на Пламен Стоянов от 6.89 секунди, който седеше на върха в ранглистата от 1989 г. Постижението на Живков е и №1 в света за сезона при юношите до 18 години. В сериите Живков бяга 6.91 сек, което също беше личен рекорд за него преди финала.
47-ми Международен турнир "Академик"@@@
Победител на 60 метра при мъжете на турнир "Академик" стана Денис Димитров с 6.81 сек, а тройката допълни Петър Пеев с 6.95 сек.
При жените първото място се подели от две състезателки. Радостина Стоянова и Виктория Георгиева спечелиха сериите си с по 7.71 сек и така и двете бяха обявени за победителки на 60 метра. Третото място в спринта при жените зае Никол Андонова със 7.80 сек.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg