Реал Мадрид не излиза от дълбоката яма, "Бернабеу" видя нов провал (видео + галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид продължава да се отдалечава от титлата, след като днес загуби у дома с 0:1 от Виляреал в мач от 19-ия кръг на Ла Лига, изигран при непрестанен дъжд на "Сантиаго Бернабеу". Пабло Форналс отбеляза попадение в 87-ата минута, при което останаха съмнения за засада. Домакините имаха претенции за две дузпи през първото полувреме, но съдията прецени, че такива няма.

Като цяло европейският крал изигра нелош мач, в който не успя да вкара. Усилията на "белите" не бяха достатъчни, а с решаваща роля се отличи вратарят Серхио Асенхо. Като цяло мадридчани записаха четвърти пореден мач, в който не се поздравиха с победа (3 в Ла Лига и 1 за Купата на краля). Лидерът в първенството Барселона е далеч напред в класирането - на цели 16 точки. Утре Барса гостува на Реал Сосиедад и може да увеличи още повече преднината пред "белите", които имат да изиграят отложен мач с Леганес. Това беше двубой номер 500 на Кристиано за първенство, като те са разпределени между срещите му с Реал, Манчестър Юнайтед и Спортинг (Лисабон).

Зинедин Зидан избра нападение с Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, подкрепяни от Иско. Начо Фернандес замени капитана Серхио Рамос. Хави Кайеха подреди 4-4-2 с Даниел Раба и Карлос Бака.

Гостите от "Естадио де ла Серамика" започнаха със самочувствие. "Подводницата" по-често играеше с топката и се справяше с пресата на домакините. Въпреки това първата добра възможност се откри пред вратата на Серхио Асенхо. В деветата минута Иско стреля и "белите" дружно вдигнаха ръце с претенции за дузпа. Съдията прецени, че ръката на Марио Гаспар е прилепена към тялото и няма дузпа.

Реал Мадрид - Виляреал@@@

След встъпителните минути мадридчани тръгнаха напред и заредиха атаки към вратата на своя опонент. В 13-ата Бейл прати кълбото в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. Уелсецът видимо беше зад защитната линия на "лос амарийос" и попадението правилно не беше зачетено. В 18-ата Марсело отправи бомбастичен шут от 25 метра - вратарят Асенхо майсторски изби. В 21-ата футболистите на Зидан изпълниха късо корнер, Иско напредна и центрира остро, но вратарят на Виляреал внимаваше и се справи. Две минути по-късно Роналдо разтресе напречната греда с мощен удар от фал. Португалецът заложи на силата, имаше лек рикошет, но Асенхо беше подготвен и с негова помощ топката се отклони от гредата и излезе в корнер.

В 29-ата Хауме Коста изпъкна с великолепен извеждащ пас към Карлос Бака. Колумбиецът обаче се забави и беше блокиран от Начо. Минута по-късно защитата на валенсианци изпусна Кристиано, той получи топката отдясно, напредна и я копна, но мерникът му изневери и тя облиза гредата от външната страна. В 31-ата Роналдо отново получи по десния фланг и шутира мощно към близкия ъгъл - топката се отби високо от гредата и излезе в аут.

Реал Мадрид - Виляреал 0:1@@@

В 35-ата Бейл засече с глава на близката греда и мадридистите отново имаха претенции за дузпа, неуважени от съдията. Уелсецът стреля с глава и топката беше блокирана от ръката на Алваро Гонсалес. Кълбото отиваше към вратата, но реферът прецени, че няма дузпа. В 43-ата "лос меренгес" изработиха поредна силна атака, Бейл финтира Марио, завъртя топката към далечния ъгъл и малко не му достигна да порази целта.

В 45-ата Кристиано направи голям пропуск. Иско получи отдясно и подаде успоредно на голлинията към CR7, който от три метра не успя да преодолее вратаря. Повторенията показаха, че секунда по-рано португалецът получава удар в крака от съперник, но това остава незабелязано от съдията. Положението беше доста спорно и за засада. Като цяло Реал изигра силно полувреме, но не успя да реализира предимството си.

В 48-ата бившият играч на Реал Мадрид Денис Черишев изпревари Каземиро, извоюва си позиция за стрелба, но от 17 метра шутира анемично покрай вратата. В 51-ата Саму Кастийехо центрира технично с външен, но двама футболисти на "жълтите" си попречиха в наказателното поле. Минута по-късно Тони Кроос отправи зрелищен удар от въздуха, намирайки тялото на Асенхо. В 56-ата Кристиано реши да стреля от малък ъгъл - Асенхо не трепна и улови.

В 59-ата Иско подхвана много перспективно контранападение, но номер 7 не намери правилно продължение. В 63-ата Роналдо задържа топката и подаде към Лука Модрич. Хърватинът намери пролука за удар, който не затрудни достатъчно вратаря. В 70-ата Зидан извади Бейл и Иско, пускайки в игра Лукас Васкес и Марко Асенсио. В 81-ата Лукас върна назад към Модрич, който шутира мощно - на метър от гредата в аут. В 85-ата Марсело беше допуснат леко в наказателното поле, центрира в малкото наказателно към Асенсио, чийто удар беше блокиран, а рикошетът не облагодетелства "белите".

В 87-ата "подводницата" организира страхотна контра отляво. Черишев напредна и центрира към резервата Енес Юнал, който беше в съмнително положение за засада. Кейлор Навас блокира удара на Юнал, но при добавката беше безсилен след много техничен прехвърлящ удар на Форналс - 0:1. До края Реал не успя да отвърне на удара.

Така тимът на Зидан за пореден мач не успя да извоюва победата и разочарова своите съперници. Надеждата на мадридистите е, че кризата ще отмине преди решаващите мачове с Пари Сен Жермен в Шампионската лига.