Нефтохимик отвя Хебър и е на финал за Купата на България (видео + галерия)

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) е първият финалист в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. В зала "Младост" в Монтана тимът, воден от Найден Найденов, победи Хебър (Пазарджик) в първия полуфинал с 3:0 (25:19, 25:21, 25:17).
Полуфинал №1 на Купата на България: Хебър - Нефтохимик 0:2@@@

Като титулярен разпределител за Нефтохимик 2010 започна младия Димо Димов. Той замени Георги Братоев, който се контузи по време на четвъртфиналния двубой с ЦСКА в петък.

Бургазлии натрупаха солидна преднина след първата техническа пауза. Добра серия от начален удар на Валентин Братоев доведе до аванс от 5 точки при 12:7. Нефтохимик разколеба посрещането на съперника и закономерно поведе.

Втората част се разви почти по идентичен начин. Бургазлии натиснаха противника отново с начален удар, блокадата на Нефтохимик 2010 също бе мястото си.

В третия гейм Теодор Салпаров и компания дръпнаха още в началото и спокойно доиграха мача.

Николай Учиков заби 18 точки (4 аса, 1 блок, 59% ефективност в атака) за успеха на Нефтохимик.

Минчо Минчев бе най-резултатен за Хебър с 15 точки (2 аса, 1 блок, 38% евективност в атака), а Мартин Симеонов добави още 12 точки (63% ефективност в атака, 36% перфектно и 64% позитивно посрещане).

На финала, който е в неделя, 14 януари, от 18:30 часа, Нефтохимик 2010 ще срещне победителя от сблъсъка Монтана – Добруджа 07.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (19:25, 21:25, 17:25)