Без победител в Битката за Шефилд (видео + галерия)

Сблъсъкът между Шефилд Юнайтед и Шефилд Уензди не оправда очакванията на феновете и завърши без голове. "Остриетата" доминираха в по-голяма част от двубоя, но накрая трябваше да благодарят на вратаря си Саймън Мур, че ги спаси от загуба на "Брамъл Лейн".

По-рано през сезона Уензди загуби на свой терен от градския си съперник с 2:4 и това бе един от мачовете, които показаха, че "кукумявките" не са готови за промоция в Премиър лийг. На другия полюс е представянето на завърналия се в Чемпиъншип Юнайтед. Момчетата на Крис Уайлдър имат третата най-добра атака в дивизията и са в зоната за плейофи.Без победител в дербито на Стоманения град@@@
Дербито на Стоманения град започна с няколко остри атаки и към двете врати. Домакините заложиха предимно на далечни изстрели, а Уензди разчиташе на дълги подавания към изнесените напред Лукас Жоао и Джордан Роудс. В средата на полувремето добър шанс за гол се откри пред халфа на "кукумявките" Рос Уолъс, но той стреля в аут.

След почивката и двамата вратари показаха класа. Особено впечатляващо беше спасяването на стража на "остриетата" Мур, който изби в корнер бомбен шут на Адам Рийч. По това време гостите вече бяха с човек по-малко, след като защитникът Глен Ловенс получи червен картон в 64-ата минута.Без победител в дербито на Стоманения град@@@
След равенството Шефилд Юнайтед заема 6-о място с 43 точки, а тимът на Уензди, който бе воден от новия си мениджър Йос Лухукай, е едва 15, на 12 точки зад "остриетата".

Убедителен лидер в Чемпиъншип е Уулвърхамптън с 61 точки, следван от Дарби Каунти с 47, Кардиф Сити и Бристол Сити с по 47 и Астън Вила с 44.