Ранни голове прекършиха Страсбург (видео)

Новакът Расинг Страсбург записа втора поредна загуба в Лига 1. В домакинството си на Гинган съставът на Тиери Лорей отстъпи с 0:2 и остана на 11-о място в класирането. Гостите пък вече са 6-и и могат да мечтаят за участие в евротурнирите.

Двубоят се разви много лошо за Страсбург и отборът допусна два гола още в първия четвърт час. Янис Салибур откри резултата в 8-ата минута след многоходова комбинация на гостите. Халфът беше изведен в наказателното поле и технично стреля над вратаря Александре Оукиджа.
В 16-ата минута Джими Бриан подаде на Никола Бенезет и той с удар по земята направи 2:0.

През второто полувреме Страсбург доминираше и имаше повече положения, но не реализира нито едно от тях. Гинган продължи успешната си серия, която вече е 6 мача без загуба.