Златков и Вукадинова триумфираха във втория слалом за купа "Бороспорт"

Българите триумфираха при мъжете и при жените в днешния слалом на ФИС за купа "Бороспорт" на Боровец. Камен Златков финишира пръв по трасето на писта "Попангелов" за 1:52.35 минута (56.65 секунди в първия манш и 55.70 секунди във втория манш).

Златков беше втори във вчерашния първи слалом на ФИС в рилския курорт след Йоанис Антониу (Гърция), който днес отпадна в първия манш.

Втори на 2.07 секунди завърши друг българин Йон Тодоров, а трети, както и в четвъртък, остана Тормис Лаине (Естония) на 2.66 секунди.

Във втория слалом за купа "Бороспорт" при дамите победителка стана българката Ева Вукадинова с 2:00.26 минути (1:01.42 и 58.84). Тя изпревари 2.96 секунди сънародничката си Гергана Заднепровска и с 3.19 секунди Виктория Болешич (Сърбия).

Фаворитката Мария Киркова отпадна в първия манш, както и вчера, а победителката от четвъртък Елведина Музаферия (Босна и Херцеговина) пък не успя да завърши втория манш.