Миньор поизмъчи Хебър, но тимът от Пазарджик е на полуфинал за Купата на България (видео + галерия)

Отборът на Хебър (Пазарджик) е първият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол за мъже. Възпитаниците на Атанас Петров победиха Миньор (Перник) с 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 25:17) в първата 1/4-финална среща от финалния турнир, който се играе в зала “Младост” в Монтана.
1/4-финал №1 на Купата на България: Хебър (Пазарджик) - Миньор (Перник) 1:0@@@
Двубоят започна добре за волейболистите на Миньор, които поведоха със 7:5 и 8:6 при първото техническо прекъсване.
Хебър успя да изравни при 8:8 след атака на Минчо Минчев. Двойна блокада на волейболистите от Пазарджик и Хебър поведе с 10:8. Атака на Александър Ляфтов даде преднина от 6 точки за Хебър при 18:12. Петьо Драгиев направи две смени в състава на Миньор. Виктор Костадинов замени разпределителя Павел Иванов, а Пламен Драгиев смени Георги Стоянов. Промените не повлияха на развоя на първата част и Хебър стигна до геймбол при 24:20 след атака на Александър Ляфтов. Контраатака на Мартин Палийски донесе успеха на волейболистите на Атанас Петров в пръвата част с 25:20.

Волейболистите на Хебър поведоха с 2:0 в началото на втората част. Миньор изравни при 3:3. Възпитаниците на Петьо Драгиев дръпнаха с 5:3. Пернишките волейболисти стигнаха до 8:5 при първото техническо прекъсване. Любопитна ситуация направи резултата 9:6. След атака на Миньор топката отскочи от играч на Хебър и се насочи към трибуните, където президентът на Монтана Стоян Костов я спря с ръка пред погледа на Минчо Минчев от Хебър. Диагоналът, който дълги години игра точно за Монтана протестира, но това не помогна пред съдиите на двубоя. Миньор запази преднината си от 2 точки при 15:13, след като разпределителят Виктор Костадинов вдигна с две ръце над глава и намери Иван Дамянов в зона 2. Хебър успя да изравни при 17:17 след атака на Александър Ляфтов. Мощна атака на Минчо Минчев даде преднина на Хебър от 2 точки при 20:18. Павел Иванов и Георги Стоянов се завърнаха в игра за Миньор, но и това не помогна на перничани да стигнат до успех във втората част. Хебър затвори гейма с 25:20 и поведе с 2:0 гейма.

Волейболистите на Атанас Петров дръпнаха в резултата още в началото на третата част с 9:5 след атака на Александър Ляфтов. Играчите на Миньор успяха да запишат 5 поредни точки и поведоха с 10:9. Хебър отново обърна резултата и дръпна с 15:13. Миньор изравни при 19:19. Равенството се запази до 23:23. волейболистите от Перник стигнаха до успеха в третата част с 25:23 след ас на Ивайло Иванов.

Четвъртата частта започна напълно равностойно. Волейболистите на Хебър поведоха при 14:13. Момчетата на Атанас Петров водеха с 1 точка при второто техническо прекъсване 16:15. Двойна блокада на Венцислав Трифонов и Минчо Минчев направи резултата 19:15. Мощна атака на Минчо Минчев и 20:15. Авансът на Хебър стана 7 точки, след като Пламен Драгиев атакува в аут - 22:15.  Волейболистите на Хебър лесно спечелиха 4-ата част с 25:17, а с това и мача с 3:1 гейма.

Диагоналът Минчо Минчев заби 20 точки (2 блока, 60% ефективност в атака) и стана най-резултатен в мача. Македонският посрещач Александър Ляфтов добави още 15 точки (1 ас, 4 блока, 59% ефективност в атака, 33% перфектно и 61% позитивно посрещане).

Иван Дамянов бе най-резултатен за Миньор с 15 точки (2 аса, 57% ефективност в атака), а Ивайло Иванов добави още 12 точки (2 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 25% перфектно и 31% позитивно посерщане).

Така Хебър се класира за полуфиналите на турнира и утре от 15,00 часа в полуфинал №1 ще срещне победителя от втория 1/4-финал Нефтохимик 2010 (Бургас) - ЦСКА.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 25:17)