Сао Пауло все по близо до титлата след победа над Крузейро

22 октомври 2007 | 10:21

Отборът на Сао Пауло направи нова сериозна крачка към втора
поредна титла, след като спечели дербито на 32-ия кръг срещу
Крузейро с 1:0. Така Сао Пауло събра 67 точки и има 13 точки аванс на върха на класирането шест мача преди края на кампанията. Крузейро пък записа пета поредна среща без успех и се свлече на трето място на точка зад Палмейрас. Единственото попадение дойде в 69-ата минута, когато резервата Диего Тардели проби по дясното крило и подаде към Жорже Вагнер, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата на съперника. Вратарят Рожерио Сени отново опаси мрежата си суха, а от началото на сезона той е допуснал само 12 попадения. Нападателят Родригао се разписа два пъти за класическия успех на Палмейрас над Парана с 3:0, който изкачи отбора на второ място. Сантос остана четвърти с 51 точки, след като загуби при гостуването си на Фигейрензе с 0:1 с автогол на бранителя Клебер в края на първата част. Васко да Гама за четвърти пореден мач завърши с намален състав при загубата с 0:1 на терена на Атлетико Минейро. Левият защитник Едуардо получи два жълти картона в първите 36 минути на мача и беше отстранен от игра. Единственото попадение вкара Маркос две минути след почивката. Шампионът от преди години Коринтианс остана в зоната на изпадащите след поражение с 0:1 като гост на Наутико. Голът вкара Жералдо от дузпа в последната минута. Коринтианс е на 17-о място от 20 отбора на 3 точки от зоната на спасението. Любопитното е, че в този кръг домакините доминираха и спечелиха всичките си срещи.