Пореден слаб мач и освиркванията на "Бернабеу" не закъсняха (видео)

Втородивизионният Нумансия не се даде на еворпейския клубен шампион Реал Мадрид и си тръгна с престижно равенство 2:2 от "Сантиаго Бернабеу" в реванша от 1/8-финалите за Купата на краля. Реал се класира за следващата фаза с общ резултат 5:2, но представянето на тима за пореден път бе далеч от очакваното и ще предизвика много критики. Публиката на мадридския гранд също се ядоса и избухна в освирквания след изравнителния гол на гостите в 82-ата минута.

Лукас Васкес откри с глава в 10-ата минута, а в 45-ата Гийермо Фернандес изравни след перфектна контра на Нумансия. Същите футболисти отбелязаха и вторите попадение за своите отбори. Отново Васкес върна преднината на Реал в 59-ата минута, а в края на двубоя Фернандес се разписа с прецизен удар с глава, направил безпомощен Кико Касийя.
Мачът на практика бе протоколен, след като лос бланкос" спечелиха гостуването си в Сория с категоричното 3:0. Съставът на Зинедин Зидан обаче трябваше да се реваншира пред феновете си за равенството срещу Селта в Ла Лига, което го отдалечи на цели 16 точки от водача Барселона.

От голмайсторите преди седмица Гарет Бейл, Иско и Борха Майорал, днес титуляр бе само последният. Той действаше в предни позиции заедно с Марко Асенсио и Лукас Васкес, а зад тях бе триото Даниел Себайос, Матео Ковачич и Маркос Йоренте. На вратата застана Кико Касийя, в центъра на защитата си партнираха Начо Фернандес и Хесус Вайехо, а крайни бранители бяха Даниел Карвахал и Тео Ернандес. На практика, единствената промяна в сравнение с първия мач бе появата на Ковачич на мястото на Бейл.

Освен уелсеца, Зидан остави извън групата Кристиано Роналдо, Марсело, Карим Бензема и Лука Модрич, а другите звезди на кралския клуб бяха на пейката.

Нумансия действаше в схема 4-2-3-1, като на върха на атаката бе Игиньо Марин.

Повече от половината от трибуните на "Сантиаго Бернабеу" останаха празни. Реал стартира доста вяло и позволи на гостите да натрупат самочувствие с размяната на доста пасове в началните минути. Мадридчани обаче показаха класа и стигнаха до гол при първата си опасна атака. Дани Карвахал центрира отдясно, а Лукас Васкес засече с глава на далечната греда и прати топката в мрежата.

Васкес беше най-напорист от целия състав на Реал и активната му игра създаде доста проблеми на футболистите на Нумансия. В 18-ата минута той изкара жълт картон на Грего Сиера, а като цяло всяка добра атака на "белите" беше с негово участие.

В средата на полувремето темпото поспадна, а домакините никак не се стараеха да увеличат предината си. Играчите на Нумансия пък ставаха все по-смели и опитаха няколко атаки към вратата на Кико Касийя. Добро включване направи появилият се като резерва Гийермо Фернандес и точно той изненада феновете на "Бернабеу" с изравнително попадение в 45-ата минута. Комбинацията за гола беше наистина впечатляваща, а пасът на Марк Матеу задължи Фернандес да насочи топката в опразнената врата.

Отговорът на "кралете" трябваше да дойде още в началото на второто полувреме и те притиснаха съперника в неговата половина. Ашраф Хакими, влязъл на мястото на Карвахал, се понрави с желанието си, а Дани Себайос демонстрира техниката, която му донесе трансфера в Реал.

В 59-ата минута Марко Асенсио напредна отляво и центрира към Борха Майорал. Нападателят свали с глава към Лукас Васкес и той заби втория си гол в мача. В първия момент се създаде впечатление, че Васкес може би е бил в засада, но такава нямаше.

Иско пропусна да реши всичко, стреляйки право в ръцете на вратаря в 65-ата минута. После обаче домакините отстъпиха инициативата и футболистите на Нумансия усетиха, че имат реална възможност да стигнат поне до равенство.

Фернандес пробва да изненада с пета Кико Касийя, но не сполучи. В 80-ата минута опасно центриране на гостите едва не завърши с гол, но в 82-ата отново Фернандес беше на точното място и ударът му с глава прати топката в далечния ъгъл на вратата - 2:2. Начо не противодейства по никакъв начин, а публиката започна да освирква своите.

В добавеното време Дани Калво извърши груб фаул в центъра и беше изгонен. Нумансия обаче заслужи равенството, а Реал затвърди мнението, че се намира в криза.