Шампионът продължава напред в Сидни

Защитаващият титлата си Жил Мюлер (Люксембург) се класира за четвъртфиналите на международния турнир по тенис за мъже в Сидни (Австралия). Мюлер, който е поставен под номер 2 в схемата, победи участващия с "уайлд кард" Джон Милман (Австралия) със 7:6 (5), 6:4 за 95 минути. Следващият съперник на Мюлер ще бъде Беноа Пер (Франция), който елиминира Леонардо Майер (Аржентина) с 6:2, 3:6, 6:1 за 73 минути.

Водачът в схемата Алберт Рамос-Виньолас (Испания) отпадна във втория кръг. Испанецът отстъпи пред Паоло Лоренци (Италия) с 3:6, 5:7 за 2:03 часа.

Още двама от поставените напуснаха турнира. Номер 3 Диего Шварцман (Аржентина) загуби от Фелисиано Лопес (Испания) с 3:6, 6:7 (1), а номер 7 Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) се отказа при резултат 2:6, 0:3 срещу Алекс Дьо Мино (Австралия).

Петият в схемата Адриан Манарино (Франция) разгроми Рикардас Беранкис (Литва) с 6:2, 6:1 за 48 минути, а номер 4 Фабио Фонини (Италия) елиминира Александър Долгополов (Украйна) с 3:6, 6:3, 6:4.