Новият в Левски прави трикове срещу Реал Мадрид, Ибра и Кавани ръкопляскат (видео)

Новото попълнение на Левски Ервен Онгенда е бил част от най-високото ниво на световния футбол. Интересна ситуация от мача между Пари Сен Жермен и Реал Мадрид по време на приятелски мач потвърждава това. Тогава Онгенда показва техника срещу Дани Карвахал и извежда с пета Максуел на чиста позиция. От ситуацията не произлиза опасност за кралския клуб, но камерите хващат Единсон Кавани и Златан Ибрахимович да ръкопляскат на изпълнението на Ервин.

Друг интересен момент в кариерата на Онгенда е красивият гол, който отбелязва във вратата на Щурм (Грац). Тогава отново в приятелска среща нападателят прехвърля технично стража на австрийците.

Първият му гол в официален мач за ПСЖ идва в много важен момент и е с голяма заслуга за спечелването на Суперкупата на Франция през 2013-а година. Тогава в двубоя с Бордо се появява в игра на мястото на Хавиер Пасторе и изравянява за 1:1 в 80-ата минута след пас на Златан.

Друга любопитна ситуация с участието на Онгенда е при един от емблематичните голове на Златан Ибрахимович. В мача срещу Бастия Ервин подава на шведа за попадението му с кунг фу удар.