ЦСКА-София на 2-ро място в Европа по поредни минути без гол

През този сезон ЦСКА-София блести най-вече с мощната си атака. "Червените" са най-резултатният отбор в Първа лига с 47 точни удара в 20 мача. "В същото време обаче те стабилизираха и защитата, като Александър Барт и Николай Бодуров оформиха надеждна централна двойка. Проучване на италианския футболен блог Buon Calcio A Tutti показва, че ЦСКА-София се намира във втората най-дълга серия от минути без допуснат гол в Европа. "Армейците" не са инкасирали попадение в продължение на 427 минути, а на целия континент има само 1 отбор с по-добър показател - шотландския Хартс с 561 минути.

ЦСКА-София регистрира 4 поредни "сухи" мрежи в края на сезона като победи последователно Локо (Пд) (1:0), Септември (2:0), Витоша (2:0) и Берое (6:0). За последно "червените" допуснаха гол в мача с Ботев (Пд) (1:1) на 18 ноември.

Нещо повече - ЦСКА-София е и сред отборите с най-дълги текущи серии без загуба. Тимът не познава поражението вече 21 мача във всички турнири, което му отрежда 4-то място сред всички отбори в Европа. Напролет възпитаниците на Стамен Белчев ще имат отличен шанс да продължат тази серия, тъй като програмата им не е особено тежка - гостуване на Верея, домакинство на Черно море, гостуване на Дунав, домакинство на Етър, гостуване на Пирин и сблъсък с Левски. Последната загуба на "армейците" датира от преди близо половин година - 0:1 от Лудогорец в "Борисовата градина".

Интересно е също, че ЦСКА-София държи и още едно второ място на Стария континент чрез водещия си голмайстор Феранндо Каранга, който е втори по отбелязани голове от бразилците, играещи в Европа. Този сезон само Жонас от Бенфика има повече точни изстрели от него - 20 срещу 17 на нападателя на "армейците".