Бристол Сити уплаши Ман Сити и си тръгна с минимална загуба от "Етихад" (видео)

Отборът на Бристол Сити бе на път да сътвори нова сензация в турнира за Купата на лигата. Тази вечер палачът на Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 в гостуването си на водача в Премиър лийг Манчестър Сити в първи мач от 1/2-финалната фаза на надпреварата. Гостите на "Етихад" дори първи откриха резултата с гол на Боби Рийд в 44-ата минута от дузпа, но Кевин де Бройне изравни в 55-ата минута, а в добавеното време на срещата Серхио Агуеро се превърна в герой за домакините, вкарвайки победния гол за своя тим.

Домакините заложиха в този мач на Льорой Сане, Бернардо Силва и Рахим Стърлинг в предни позиции. Кевин де Бройне, Илкай Гюндоган и Туре Яя пък бяха триото в средата на терена.

Гостите пък излязоха с Боби Рийд като единствен изнесен нападател, а зад гърба му действа Джейми Патерсън. На двете крила пък започнаха Джо Брайън и Джош Браунхил.

Първият точен удар в мача бе на сметката на Кевин де Бройне. В 5-ата минута той отправи шут по посока вратата на съперника, който бе спасен от вратаря.

В 15-ата минута Бернардо Силва получи на границата на наказателното поле, освободи си пространство и стреля, като след рикошет топката коварни мина над гредата.

Минута по-късно обаче и Бристол Сити показа зъби и организира опасна атака, завършила със силен удар на Джо Брайън и блестящо спасяване на Клаудио Браво.

В 21-ата минута Рахим Стърлинг отне една топка на десния фланг и подаде за Бернардо Силва, чийто удар обаче не се получи добре и мина покрай вратата.

В 24-ата минута Сане проби почти до аутлинията, но опитът му за пас по земя бе отразен от вратаря. След това обаче топката не бе изчистена добре от защитниците на гостите и стигна до Де Бройне, който отправи тахничен удар и Филдинг трябваше да показва чудесен рефлекс.

В 30-ата минута Манчестър Сити можеше да получи дузпа за задържане на Джон Стоунс в наказателното поле, но  съдията подмина ситуацията.

В 33-ата минута гостите за втори път успяха да притеснят Клаудио Браво. Марлон Пек отправи силен удар от движение и чилийският страж спаси.

В 41-ата минута гостите организираха нова интересна атака. Джо Брайън центрира по земя и след рикошет топката пое към вратата, но Браво бе на мястото си.

В 43-ата минута гостите получиха дузпа в своя полза. Бори Рийд бе спънат в наказателното поле от Джон Стоунс и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Потърпевшият Рийд се нае да изпълни наказатения удар и бе точен за 0:1.

Секунди преди края на полувремето "Гражданите" можеха да възстановят равенството. Рахим Стърлинг изскочи на стрелкова позиция и технично прехвърли вратаря, но защитник успя с глава да изчисти преди топката да се озове във вратата. При последвалия корнер Еляким Мангала стреля с глава над вратата.

Манчестър Сити се хвърли в атака в началото на втората част. В 50-ата минута Сане получи пас в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата. Минута по-късно домакините организираха страхотна контраатака, Рахим Стърлинг излезе очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

В 55-ата минута резултатът бе изравнен. Домакините организираха нова бърза контра, Де Бройне пробяга половината терен и комбинира с Рахим Стърлинг, който му върна топката в наказателното поле и белгиецът със силен удар не остави шансове на вратаря.

В 60-ата минута вратарят на Бристол Сити реагира добре, след като едно центриране от фаул полетя опасно към вратата му, но той в последния момент реагира и успя да спаси.

В 70-ата минута "Гражданите" пропуснаха нова страхотна възможност да поведат в резултата. Де Бройне пусна пас по земя за Стърлинг, който стреля отблизо и Филдинг с блестящ рефлекс спаси. Минута по-късно Сане отправи удар от границата на пеналта, но покрай вратата.

В 87-ата минута Кевин де Бройне напредна на скорост и отправи далечен удар, който премина опасно близо до вратата.

Минута по-късно обаче и гостите на бяха далеч от второ попадение след като удар на Лиъм Уолш профуча покрай вратата.

В добавеното време на мача късметът обърна гръб на Бристол Сити. Влезлият като смяна Серхио Агуеро бе изпуснат от защитата при едно центриране в пеналта и с глава успя да вкара за крайното 2:1.

Така Манчестър Сити стигна до победата, която ще даде спокойствие на възпитаниците на Джосеп Гуардиола преди реванша. Бристол Сити обаче запазва нелоши шансове, ако успее да покаже играта от днес.