100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Победи за грандовете в Португалия, Порто остава на върха (видео)

17-ият кръг в Португалия не поднесе изненади и всички водещи отбори спечелиха мачовете си. Порто имаше затруднения срещу гостуващия Витория (Гимараеш) и губеше с 0:1 на почивката, но със силно второ полувреме “драконите” стигнаха до успех с 4:2 и запазиха аванса си от 2 точки пред Спортинг (Лисабон).

Рафаел даде преднина на Витория в 22-ата минута, а Венсан Абубакар изравни в 57-ата и сложи началото на обрата. Веднага последва и красиво попадение на Ясин Брахими, след което за Порто стана лесно. Два точни изстрела на Муса марега решиха всичко, а Елдон оформи крайния резултат в последните минути.
Бенфика показа характер в дербито със Спортинг преди седмица и измъкна точката в самия край на мача. Днес "орлите" имаха много по-лесна задача при визитата си на Морейрензе. Отборът на Руи Витория се наложи с 2:0, а головете вкараха Пици и Жонас.

При 0:1 в началото на второто полувреме бившият халф на ЦСКА Арсенио Нунеш пропусна да изравни.
Спортинг разгроми с 5:0 Маритимо. Резултатът е малко изненадващ на фона на стабилната игра на гостите в защита пез целия сезон. Хеттрик за "зелено-белите" от Лисабон направи Бас Дост, а по едно попадение добавиха Браян Руис и Маркос Акуня.

Спортинг е втори в класирането, на две точки зад Порто и на три пред Бенфика.