Ново шоу на ПСЖ - Неймар, Мбапе и Ди Мария разкъсаха Рен (видео)

Звездната селекция на Пари Сен Жермен проведе поредната си наказателна акция. Този път жертвата беше Рен, който получи 6 гола на собствения си стадион. По този начин ПСЖ безпроблемно преодоля 1/32-финалите за Купата на Франция. Над всички бяха Неймар, Килиан Мбапе и Анхел ди Мария, които се разписаха по два пъти във вратата на тима от Бретон.

Въпреки че не бяха в оптимален състав, гостите с лекота преодоляха съпротивата на тима, воден от Кристиан Гуркюф. Още в 9-ата минута Мбапе получи пас от дълбочина и с левия крак простреля Абдулай Диало. Малко по-късно многоходова комбинация в наказателното поле остави Неймар на перфектна позиция и той не сбърка.
В средата на полувремето Ди Мария се оказа на точното място след центриране на Юри Берчиче и покачи на 3:0. До почивката парижани отбелязаха още един гол, дело на Неймар. Бразилецът сам постави началото на атаката, която завърши с точен удар под гредата.

В 66-ата минута Рен получи дузпа за игра с ръка на Тиаго Мота и Бенжамин Буриго върна едно попадение. Гостите обаче не спряха да атакуват и в 74-ата минута Ди Мария опъна мрежата с плътен шут от границата на наказателното поле. Точка на спора сложи Килиан Мбапе две минути по-късно след мълниеносна контра и пас на Ди Мария.