Милан се сбогува с титлата

Европейският клубен шампион Милан загуби сензационно с 0:1 от Емполи на "Сан Сиро" в мач от 8-ия кръг на Серия"А", като по този начин се сбогува с мечтата си за титла в калчото. "Росонерите" останаха на 10 точки от градския съперник, лидер и шампион Интер, който има актив от 20 точки. Единственото попадение бе дело на бившия нападател на "червено-черните" Лука Саудати в 55-ата минута. Той се извиси над Неста и Гатузо с глава след центриране от дясно и прати топката в мрежата на Нелсон Дида. Това е второ поражение на Милан през този сезон в Серия "А", като в останалите мачове отборът е постигнал едва две победи и има 4 равенства.

Дори завръщането на капитана Паоло Малдини след 5-месечно отсъствие не помогна на Милан да спечели първите си три точки като домакин през този сезон. Липсата на Кака, който бе оставен да почива заради преумора се оказа фатална за "росонерите". Бразилецът е голмайстор на тима с 6 гола и в негово отсъствие тимът не успя да стигне до попадение във вратата на Бали, парирал няколко опасни положения. Тандемът Пипо Индзаги - Алберто Джилардино си пречеше на терена, като СуперПипо дори бе заменен при резултат 0:1 в 60-ата минута. 39-годишният Малдини също не супя да издържи на високия ритъм и бе заменен от Каха Калдазе в средата на втората част, след като допусна множество грешки.

Гостите демонстрираха много организирана игра и не заслужаваха да загубият, след като почти не позволи на "росонерите" да разиграват свободно топката и на няколко пъти затрудниха Дида.

В края на срещата Масимо Амброзини, Кристиян Броки и Алберто Джилардино имаха възможност да изравнят, но пропуснаха да спасят тима си от срамната загуба. Така от четири домакинства през този сезон Милан е спечелил три точки при равенствата срещу Фиорентина, Парма и Катаня - всичките 1:1.

МИЛАН: Дида, Одо, Неста, Малдини (67-Каладзе), Янкуловски, Гатузо (64-Броки), Пирло, Амброзини, Зеедорф, Индзаги (64-Гуркюф), Джилардино

ЕМПОЛИ: Бали, Раджи, Ванили, Пиколо, Мариани, Буше, Маркизио, Моро, Антонини (56-Джакомаци), Поци (60- Тосто), Саудати (78-Джовинко)

СЪДИЯ:Джанкоро

СТАДИОН: "Джузепе Меаца"

ЗРИТЕЛИ: 60 000