Всички говорят за Коутиньо, но Меси напомни кой е най-големият (видео)

Домакинска победа с 3:0 над Леванте удължи отличната серия на Барселона в Ла Лига. След 18 кръга каталунците продължават единствени да нямат загуба и водят в класирането с 9 точки пред Атлетико Мадрид. Разликата с Реал Мадрид е 17 т., но това е преди срещата на шампионите със Селта тази вечер.

Лионел Меси и Луис Суарес вкараха красиви попадения още преди почивката, а в добавеното време аржентинецът асистира на Паулиньо за 3:0. За Меси това беше мач №400 в първенството, като той вече има 365 гола.

Очакваният от всички на “Камп Ноу” Филипе Коутиньо не се появи на стадиона, като от клуба са обяснили, че не са искали да фокусът от двубоя да се измества върху новото попълнение. Бразилецът ще бъде представен утре (понеделник) в 14:45 часа.
Барселона - Леванте 3:0@@@
За хубавия мач спомогна и откритата игра на съперника. Независимо че са много близо до изпадащите, футболистите на Леванте заслужиха аплодисменти със себераздаването си. Разликата в класите обаче беше огромна.

Възстановеният от контузия Усман Дембеле се завърна в титулярния състав на каталунците. Преди дни французинът записа няколко минути като смяна срещу Селта, а сега вече започна от първата минута по дясното крило. Той остана на терена до средата на втората част и като цяло напомни за високата си класа, но се видя, че е далеч от оптимална форма.

Barça XI

Двубоят на “Камп Ноу” най-вероятно беше сбогуване с Хавиер Масчерано, за когото се говори, че е продаден в Китай. Той беше титуляр за сметка на Жерард Пике. В халфовата линия го нямаше наказания Серхио Бускетс, което върна Иван Ракитич по-назад. За Андрес Иниеста това беше среща №650 за клуба изобщо.

Гостите търсеха изненадата с най-опасния си футболист Иви Лопес. До днес тимът на Леванте беше в негативна серия от пет мач без победа, в които беше вкарал само един гол.

Изненадващо гостите започнаха по-добре и в първите няколко минути създадоха напрежение с две-три атаки.

В 8-ата минута "Камп Ноу" скочи на крака заради много грубо нарушение на Джеферсон Лерма срещу Меси, за което последва заслужен жълт картон. При последвалото центриране топката за малко да спре в мрежата на Леванте.

Дойде 12-ата минута, когато Меси и Жорди Алаба комбинираха атрактивно, след което аржентинецът насочи топката в гредата и от там в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно "блаугранас" пропуснаха да удвоят, след като първо вратарят Ойер спаси шут на Суарес, а при добавката Дембеле не успя да вкара.

Леванте обаче имаше шанс да изравни в 16-ата минута, но Шейх Дукур се изложи със слаб удар, когато всички очакваха да видят кълбото зад гърба на Марк-Андре тер Стеген.

В 19-ата Масчерано първо сгреши при опита си да изчисти, но после подложи крак и така спаси своята врата.

Откритата и интересна игра продължи с опасност пред вратата на гостите, където Дембеле ангажира няколко играчи и стреля, след което за Суарес остана само да вкара при добавката, но той шокира с мощен изстрел в аут от само няколко метра.

В 32-ата минута пред Меси се отвори отличен шанс да вкара от пряк-свободен удар, но топката профуча над гредата.

Шест минути след това Барса все пак дръпна с 2:0 след попадение на Луис Суарес, дошло след хубав пас на Сержи Роберто и лек рикошет в тялото на защитник на съперника.

Секунди по-късно Меси направи нетипичен за себе си пропуск от чиста ситуация. До края на полувремето Бълхата още веднъж се размина с гола, а това стори и Ракитич.

Втората част започна с отлично спасяване на Тер Стеген след коварен удар на Иви Лопес.

В 54-ата "лос кулес" искаха дузпа за нарушение срещу Алба, но съдията прецени, че основания за такава няма.

Футболистите на Леванте бяха решили да се раздават днес и в 65-ата минута създадоха отлична възможност, при която Шак Муур беше изведен сам срещу Тер Стеген, но германският национал затвърди силната си форма с майсторско спасяване, запазвайки аванса от два гола.

В 72-ата Суарес съумя да се измъкне очи в очи с Ойер, но първо се забави, а след това бившият страж на Барса спаси шута му.

До края остана време Ернесто Валверде да пусне в игра за първи път в кариерата му в Ла Лига талантът на клуба Хосе Арнаис.

След седмица каталунците ги очаква гостуване на Реал Сосиедад, където по принцип играят трудно. Преди това обаче в четвъртък те ще спорят със Селта в реванша за Купата на Испания (1:1 в първия мач).