Ейбар даде някакви надежди на Лас Палмас, но само това (видео)

Последният в класирането на Ла Лига Лас Палмас пропусна пореден шанс да спечели поне точка, след като загуби с 1:2 домакинството си на Ейбар в среща от 18-ия кръг. Отборът от Гран Канария водеше в резултата до 73-ата минута, но след това не издържа на натиска на съперника и инкасира две попадения, на които така и не успя да реагира.

Всякакъв друг краен резултат обаче нямаше да е заслужен, защото Ейбар доминираше тотално.

Жонатан Виера откри от дузпа в 32-ата минута с единствения удар на домакините в очертанията на вратата за дълъг период от срещата.

Логиката възтържествува в 73-ата минута, когато току-що появилият се дебютант за гостите Фабиан Ореяна изравни, а след още четири минути нападателят Серхи Енрик направи 2:1.

Поражението е 13-о за Лас Палмас и те ще останат последни и след този кръг, докато Ейбар е на крачка от място в зона “Европа”.