Берое свали Хасково от върха

Берое надделя над шампиона Хасково 2012 с 80:69 (19:25, 14:20, 15:13, 32:11) в последна среща от редовния сезон в зона "Изток" на женското баскетболно първенство. Възпитаничките на Таня Гатева нанесоха първа загуба за сезона на съперника и го изместиха от върха в крайното класиране.

Решаващият двубой за лидерската позиция днес започна равностойно, но гостенките направиха серия от 12:6 и дръпнаха с 25:19 в края на първата четвърт. Шампионките продължиха да увеличават аванса си, като в средата на втората част той за първи път стана двуцифрен при 36:26, а малко преди почивката те дори поведоха с 45:31. Хасково поддържаше преднина от десетина точки в третата четвърт, но в началото на последната част след серия от 12 безответни точки Берое стигна до изравняване при 60:60 малко повече от шест минути преди края. Малко по-късно старозагорки дори поведоха с 63:62, а след силна нова серия в последните пет минути от 17:3 точки те си осигуриха успеха с 80:69.

Теодора Динева се отличи с 31 точки за победителките, а Габриела Костова добави 13 точки и 7 борби. За Хасково с "дабъл-дабъл" от 22 точки и 12 борби завърши Милена Томова, а капитанката Зорница Костова допринесе с 19 точки, но това не беше достатъчно.