Бернардески подари на Алегри победа номер 200 в Серия “А” (видео)

Отборът на Ювентус постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Каляри в сблъсъка между двата тима от 20-ия кръг в Серия “А”. Автор на единствения гол в срещата бе Федерико Бернардески в 74-ата минута. Така той подари на своя наставник Масимилиано Алегри неговата победа номер 200 в треньорската му кариера в Серия “А”, като тя бе и под номер 100 за него начело на Юве.

Каляри заложи в този мач на Диего Фариас и Леонардо Паволети в предни позиции. В средата на терена пък ще действаха Лука Чигарини, Артур Йоница и Николо Барела.

Юве пък излезе с триото Пауло Дибала, Федерико Бернардески и Гонсало Игуаин в атака. В средата на терена пък действаха Блес Матюиди, Миралем Пянич и Сами Кедира.

Ювентус пръв можеше да открие резултата. В 9-ата минута Пауло Дибала отправи страхотен удар от фаул и топката се отби от напречната греда. Минута по-късно Гонсало Игуаин стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата.

В 17-ата минута се стигна до втора греда на сметката на гостите. Федерико Бернардески отправи страхотен диагонален изстрел и след докосване на вратаря Рафаел, топката се удари в стратичния стълб.

В 19-ата минута и Каляри създаде първото си положение в мача. Паволети получи центриране отдясно и стреля с глава, но неточно.

В 22-ата минута Меди Бенатия вкара топката във вратата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 24-ата минута Миралем Пянич този път се нае да изпълни един пряк-свободен удар, но прати топката над вратата.

Две минути по-късно Каляри стигна до най-добрата си възможност до момента. Паволети отправи страхотен изстрел с глава след центриране от корнер, но Войчех Шчесни с блестящ рефлекс запази резултата непроменен.

В 44-ата минута Каляри можеше още повече да съжалява, че не откри резултата. Паволети с едно докосване изведе Фариес на стрелкова позиция, той шутира към близкия ъгъл, където Шчесни се отличи с ново блестящо спасяване, а и гредата помогна на гостите.

Второто полувреме започна с нова добра възможност за сардинци и Леонардо Паволети стреля с глава опасно близо до вратата.

В 55-ата минута Ювентус отговори с пробив на Дъглас Коща и удар от границата на наказателното поле, който обаче мина над вратата.

В 60-ата минута Юве организира бърза контраатака, завършила с удар по земя на Миралем Пянич, който обаче мина до гредата. Три минути след това Джорджо Киелини стреля с глава, но прати топката над вратата.

В 74-ата минута Ювентус намери пътя към гола. Дъглас Коща навърза двама защитници на десния фланг и пусна остър пас успоредно на голлинията, а Федерико Бернардески бе заел добра позиция, за да засече кълбото в мрежата. Играчите на Каляри протестираха, че играта не бе спряна по-рано, когато Леонардо Паволети остана да лежи на земята след сблъсък във въздуха с Меди Бенатия.

В 77-ата минута последва нова спорна ситуация, когато при едно центриране в пеналта топката срещна ръката на Бернардески, но дори след намесата на системата ВАР, съдията отсъди само ъглов удар.

В 87-ата минута Симоне Падоин отправи интересен удар от воле, който обаче не успя да намери очертанията на вратата.

В 90-ата минута и Юве имаше добър шанс за нов гол след силен удар по земя на Пянич, преминал много близо до гредата. След това и Дъглас Коща пробва далечен шут, но също без особен успех.

В крайна сметка Ювентус си тръгна с трите точки и вече има 50 в актива си, като отново се залепи само на точка зад лидера Наполи. Каляри пък се намира на 16-ото място в таблицата с 20 точки в актива си.