Италия

Бернардески подари на Алегри победа номер 200 в Серия “А” (видео)

06 януари 2018 | 23:40 - Обновена
Отборът на Ювентус постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Каляри в сблъсъка между двата тима от 20-ия кръг в Серия “А”. Автор на единствения гол в срещата бе Федерико Бернардески в 74-ата минута. Така той подари на своя наставник Масимилиано Алегри неговата победа номер 200 в треньорската му кариера в Серия “А”, като тя бе и под номер 100 за него начело на Юве.

Каляри заложи в този мач на Диего Фариас и Леонардо Паволети в предни позиции. В средата на терена пък ще действаха Лука Чигарини, Артур Йоница и Николо Барела.

Юве пък излезе с триото Пауло Дибала, Федерико Бернардески и Гонсало Игуаин в атака. В средата на терена пък действаха Блес Матюиди, Миралем Пянич и Сами Кедира.
Ювентус пръв можеше да открие резултата. В 9-ата минута Пауло Дибала отправи страхотен удар от фаул и топката се отби от напречната греда. Минута по-късно Гонсало Игуаин стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата.

В 17-ата минута се стигна до втора греда на сметката на гостите. Федерико Бернардески отправи страхотен диагонален изстрел и след докосване на вратаря Рафаел, топката се удари в стратичния стълб.

В 19-ата минута и Каляри създаде първото си положение в мача. Паволети получи центриране отдясно и стреля с глава, но неточно.

В 22-ата минута Меди Бенатия вкара топката във вратата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 24-ата минута Миралем Пянич този път се нае да изпълни един пряк-свободен удар, но прати топката над вратата.

Две минути по-късно Каляри стигна до най-добрата си възможност до момента. Паволети отправи страхотен изстрел с глава след центриране от корнер, но Войчех Шчесни с блестящ рефлекс запази резултата непроменен.

В 44-ата минута Каляри можеше още повече да съжалява, че не откри резултата. Паволети с едно докосване изведе Фариес на стрелкова позиция, той шутира към близкия ъгъл, където Шчесни се отличи с ново блестящо спасяване, а и гредата помогна на гостите.
Второто полувреме започна с нова добра възможност за сардинци и Леонардо Паволети стреля с глава опасно близо до вратата.

В 55-ата минута Ювентус отговори с пробив на Дъглас Коща и удар от границата на наказателното поле, който обаче мина над вратата.

В 60-ата минута Юве организира бърза контраатака, завършила с удар по земя на Миралем Пянич, който обаче мина до гредата. Три минути след това Джорджо Киелини стреля с глава, но прати топката над вратата.

В 74-ата минута Ювентус намери пътя към гола. Дъглас Коща навърза двама защитници на десния фланг и пусна остър пас успоредно на голлинията, а Федерико Бернардески бе заел добра позиция, за да засече кълбото в мрежата. Играчите на Каляри протестираха, че играта не бе спряна по-рано, когато Леонардо Паволети остана да лежи на земята след сблъсък във въздуха с Меди Бенатия.

В 77-ата минута последва нова спорна ситуация, когато при едно центриране в пеналта топката срещна ръката на Бернардески, но дори след намесата на системата ВАР, съдията отсъди само ъглов удар.

В 87-ата минута Симоне Падоин отправи интересен удар от воле, който обаче не успя да намери очертанията на вратата.

В 90-ата минута и Юве имаше добър шанс за нов гол след силен удар по земя на Пянич, преминал много близо до гредата. След това и Дъглас Коща пробва далечен шут, но също без особен успех.

В крайна сметка Ювентус си тръгна с трите точки и вече има 50 в актива си, като отново се залепи само на точка зад лидера Наполи. Каляри пък се намира на 16-ото място в таблицата с 20 точки в актива си.

Грегори ван дер Вийлвлиза Грегори ван дер Вийл
79' Федерико Бернардески  Федерико Бернардескиизлиза
Щефан Лихщайнер  Щефан Лихщайнервлиза
Леонардо Паволетижълт картон Леонардо Паволети  75'
74' Федерико Бернардески  Федерико Бернардескигол
Артур Йоницаизлиза Артур Йоница  69'
Марко Саувлиза Марко Сау
60' Сами Кедира  Сами Кедираизлиза
Марио Манджукич  Марио Манджукичвлиза
51' Федерико Бернардески  Федерико Бернардескижълт картон
50' Пауло Дибала  Пауло Дибалаизлиза
  влиза
42' Блес Матюиди  Блес Матюидижълт картон