Ковънтри удължи агонията на Стоук

Ковънтри шокира закъсалия Стоук и го изхвърли от Купата на Англия. Четвъртодивизионният тим спечели с 2:1 в мач от третия кръг на турнира. Отборът на Марк Хюз записа шеста загуба в последните осем мача, а феновете на тима за пореден път призоваха за оставката на мениджъра.

Джордан Уилис откри резултата след удар с глава. Чарли Адам изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Соби. Десният бек Джак Гримър вдигна феновете на крака в 68-ата минута и донесе историческата победа на Ковънтри.

Гол в 92-ата минута спаси Борнемут от отпадане. Стив Кук изравни за крайното 2:2 в самия край на домакинството срещу лидера в Първа лига Уигън. Гостите, които спечелиха турнира през 2013 г., водеха с 2:0 на почивката след попадение на Уил Григ и автогол на Хиндман. Тимът от Висшата лига успя да обърне нещата през второто полувреме. Мусе ги върна в мача в 55-ата минута, а Кук се разписа, за да им осигури преиграване.

Лидерът в Чемпиъншип Уувърхамптън и последния във Висшата лига Суонзи завършиха 0:0. Двубоят ще се запомни с двата червени картона. “Вълците” останаха с човек по-малко в 40-ата минута, когато Рубен Винагър бе изгонен за нарушение срещу Нейтън Дайър. Лерой Фер получи червен картон в 67-ата минута за фаул срещу Елдер Коща.

КОВЪНТРИ - СТОУК 2:1
1:0 - Уилис (24)
1:1 - Адам (54-д)
2:1 - Гримър (68)

БОРНЕМУТ - УИГЪН 2:2
0:1 - Григ (4)
0:2 - Хиндман (29-авт)
1:2 - Мусе (55)