Лацио гази! Имобиле къса мрежи - над него е само небето

Отборът на Лацио удари с 5:2 СПАЛ 2013 в среща от кръга в Серия "А". Двубоят премина под диктовката на голмайстора на "орлите" Чиро Имобиле, който мушна четири попадения във вратата на домакините. По този начин италианският национал, който се намира в отлична форма от началото на сезона, вече е с 20 гола в своята сметка, а до края на шампионата остават цели 18 кръга.

Двубоят започна отлично за лациалите, които поведоха в резултата още в петата минута. Луис Алберто финтира трима бранители и порази целта със своя шести гол от началото на кампанията - 1:0. Веднага обаче СПАЛ 2013 върна нещата на изходна позиция - Мирко Антенучи изравни от дузпа. И тогава дойде наказателната акция на Имобиле. Стрелецът на римляните скъса мрежата до 51-ата минута, когато вече имаше четири гола в своята графа.

Междувременно Антенучи бе върнал един гол за 2:3, но Имобиле не бе казал последната си дума. Бившият нападател на Торино, Севиля и Борусия (Дортмунд) продължава битката за голмайсторския приз в италианското първенство. Към момента Чиро е едноличен лидер в подреждането, като днес изпревари капитана на Интер Мауро Икарди - единият има 20 попадения, а другият - 18. Трети е Пауло Дибала с 14 гола. Имобиле вече е бил веднъж голмайстор на Серия "А". Това се случи през 2013/2014 година, когато завърши на върха с 22 точни изстрела.