Манчестър Сити проспа едно полувреме, но след това се развихри (видео)

Манчестър Сити стигна до обрат и победа с 4:1 над Бърнли в двубой от третия кръг на надпреварата за ФА Къп. Лидерът в Премиър лийг проспа първото полувреме и на почивката изоставаща с 0:1 след гол на Ашли Барнс в 25-ата минута. През второто полувреме обаче "гражданите" се разиграха и стигнаха до пълен обрат след два бързи гола на Серхио Агуеро (56', 58'). Льорой Сане (71') и Бернардо Силва (82') оформиха изразителната победа на домакините. Така Сити увеличи серията си без загуба в Англия на 26 поредни мача от началото на сезона.

Двамата мениджъри бяха заложили на доста силни състави, без да подценяват двубоя. Серхио Агуеро, Рахим Стърлинг, Давид Силва и Льорой Сане започнаха като титуляри за домакините. Джосеп Гуардиола беше дал почивка на Кевин де Бройне, който остана на скамейката за началото. Клаудио Браво стартира на вратата, а Данило, Олександър Зинченко и Илкай Гюндоган също получиха шанс за изява.

Сам Воукс, Киърън Уестууд, Матю Лоутън и Кевин Лонг се завърнаха в титулярния състав на Бърнли.

Бърнли нанесе своя удар в 25-ата минута след груба грешка в отбраната на домакините. Поуп изрита топката в половината на Сити, играч на гостите продължи в глава, след което Джон Стоунс игра непохватно в опита си да изчисти и така изведе Ашли Барнс. Нападателят стреля силно до близката греда, като Браво не успя да се намеси - 0:1.

"Гражданите" владееха топката в 74% от игровото време през първата част, но така и не съумяха да нанесат точен удар. Играчите на Сити си подаваха около наказателното поле, но до сериозни заплахи пред вратата на Поуп не се стигна до почивката.

През първата част - в 21-вата минута, публиката на Сити подкрепи Давид Силва с аплодисменти. Преди няколко дни техничният испанец разкри проблема, заради който пропусна няколко мача на "гражданите" - преждевременното раждане на сина си, който все още е под лекарско наблюдение.

Десетина минути след подновяването на играта Сити изравни по куриозен начин. Домакините получиха свободен удар фронтално на вратата на Поуп. Докато отбраната на Бърнли все още се организираше за статичното положение, Гюндоган изпълни по земя и изведе Агуро зад отбраната. Аржентинецът нямаше как да сбърка от тази ситуация, а протестите на гостите не им помогнаха. Само две минути след това Сити стигна до пълен обрат. Отново Гюндоган изведе Агуеро, като този път асистенцията на германеца бе с пета след двойно с неговия съотборник. Кун премина елегантно покрай Поуп - 2:1.

В 63-ата минута Сане пропусна страхотна възможност за трети гол. Поуп изби изненадващ удар на Данило, а Сане опита добавка от няколко метра, но изпрати топката над вратата.

В 71-вата минута Сане все пак покачи на 3:1 след добро двойно подаване с Давид Силва и точен удар от малък ъгъл. 11 минути след това Сане асистира на Бернардо Силва за четвъртия гол. Де Бройне изведе Сане по левия фланг, а Поуп не прецени добре ситуацията и излезе да пресреща крилото. Германецът обаче пусна топката покрай стража на Бърнли и Силва просто я засече на празна врата, оформяйки крайния резултат.