Беневенто удари отново (видео)

Новакът Беневенто постигна втора поредна победа, след като обърна с 3:2 Сампдория. Домакините губеха на почивката с 0:1, но след нея наложиха волята си и вече имат 7 точки, като дори възродиха надеждите си да оцелеят в елита.

И двата отбора завършиха позитивно миналата година - Самп с победа над СПАЛ 2013, а Беневенто с успех над Киево, който бе първи за клуба в Серия "А".
Първото полувреме премина при надмощие на гостите от Генуа, които направиха пропуски чрез Джанлука Капрари и Лукас Торейра. Гастон Рамирес също имаше шанс да открие резултата, но стреля неточно. Все пак, по-добрата игра на "моряците" беше възнаградена точно преди почивката. Тогава Фабио Куалярела шутира, стражът на Беневенто Вид Белец изби, но Капрари нямаше проблем при добавката.

Изравняването дойде в 69-ата минута със зрелищен гол на Масимо Кода. Опитният нападател се освободи в наказателното поле и с максимално прецизен удар заби топката под гредата.
Драмата настъпи в последните 10 минути, когато зрителите на "Чиро Вигорито" видяха три гола и червен картон. Изгонен беше левият бек на Сампдория Джакопо Сала, което сериозно улесни домакините.

След изпълнението на фаула Кода завъртя топката над стената и за втори път попадна в прегръдките на съотборниците си. В първата минута на добавеното време Енрико Бриньола реши всичко, завършвайки с попадение перфектна контра на домакините. Самп съумя само да върне един гол чрез Давид Ковначки.