Куриозен гол на Бонучи зарадва Милан

Капитанът на Милан Леонардо Бонучи откри головата си сметка за "росонерите" по доста куриозен начин и донесе победата на тима с 1:0 над Кротоне от 20-ия кръг на Серия "А". Бранителят отбеляза първото си попадение за клуба в 54-ата минута, когато със сериозна доза късмет се възползва от грешка на вратаря Алекс Кордас. Така "росонерите" излизат в пауза с актив от 28 точки, заемайки 10-то място. Победата бе едва осма на тима през този сезон в калчото, въпреки похарчените 240 милиона евро за нови играчи.
Българският национал Александър Тонев не бе в групата поради травма, а отборът му остана на 18-то място с 15 точки.

Дженаро Гатузо отново заложи на 4-3-3, като Патрик Кутроне, Хакан Чалханоглу и Сусо водеха атаката.  Лукас Билия смени Рикардо Монтоливо в халфовата линия. Валтер Дзенга пък бе посрещнат с доста бурни освирквания от "Курва Суд" и от общо 40 000 тифози предвид това, че е юноша и легенда на Интер.

Бонучи измъкна Милан срещу Кротоне@@@От първата минута "росонерите" бяха по-активният състав на терена. Няколко пропуска обаче попречиха на тима да води. Първо Алекс Кордас спаси опасен удар на Чалханоглу, който бе сред най-добрите на терена. Стражът парира хубав изстрел на Билия, а Сусо удари гредата в края на първата част, след като вратарят отново се намеси отлично. Джакомо Бонавентура пък пропусна с глава от три метра да прати топката в мрежата. Халфът имаше още една добра възможност преди това.

Бонучи измъкна Милан срещу Кротоне@@@Втората част отново започна с натиск на домакините, които в 54-ата минута поведоха с първия гол на Лео Бонучи за клуба. Италианският национал се разписа изключително куриозно, но това не му попречи да отпразнува подобаващо първото си попадение. Защитникът вкара след грешка на вратаря Алекс Кордас, който излезе лошо при центриране от корнер. Вратарят изби топката върху главата на бившия играч на Ювентус, след което коженото кълбо се озова в мрежата му.
Бонучи измъкна Милан срещу Кротоне@@@В 58-ата минута вратарят се представи доста по-добре, като изби в нов корнер удар на Бонавенутра. След неговото центриране топката попадна за втори път в мрежата на Кордас. Франк Кесие се разписа, но минута по-късно попадението му бе отменено с помощта на ВАР, тъй като халфът бе извършил нарушение в атака. Бонучи измъкна Милан срещу Кротоне@@@Интересното е, че халфът на Кот д`Ивоар не разбра, че Фабио Мареска отмени попадението и се израдва втори път след отсъждането на рефера, което беше нарушение.

Пет минути по-късно Кротоне бе много близо до равенство, но Джанлуиджа Донарума спря Марчело Трота, който бе изпуснат от защитата. Стражът парира, а при последвалото меле в наказателното му поле  отбраната пред него изби. Бонучи измъкна Милан срещу Кротоне@@@Никола Калинич замени Кутроне, който за пореден път се раздаде максимално и обра овациите, докато хърватинът в минутите до края на мача беше освиркван, тъй като сбърка всички топки. Сусо бе близо до втори гол в 77-ата минута, но сантиметри го разделиха от попадение.

Минутите до края играчите на Гатузо бяха изморени и започнаха да изпитват трудности, докато футболистите на Дзенга се хвърлиха в атака с няколко офанзивни играчи. "Росонерите" разчитаха на контраатаки, а реферът даде седем минути допълнително време. В тях удар на Бонавентура бе избит със сетни усилия, а нов гол на домакините бе отменен поради нарушение на Калинич. Гостите имаха две опасни центрирания, които не завършиха с удар във вратата на Донарума, а в 95-ата минута Бонавентура се размина с гол от над 40 метра, когато Кордас изби с глава извън наказателното поле.

Бонучи измъкна Милан срещу Кротоне@@@Милан прекъсна серията си от три мача в първенството с едва една спечелена точка, а успехът беше втори за Гатузо в Серия "А". Сега предстои пауза от 15 дни, след което калчото ще бъде подновено.