Мадзари започна в Торино с отличен резултат (видео)

Отборът на Торино надигра с 3:0 като домакин Болоня в дебюта на Валтер Мадзари начело на “биковете”. Двубоят бе от 20-ия кръг на Серия “А” и след неговия край торинци заемат девета позиция в класирането с 28 точки. Болоня пък е на 12-о място с 24 точки.

В 39-ата минута защитникът Лоренцо Де Силвестри изведе торинци напред в резултата, след като заби с глава топката във вратата на Антонио Миранте след центриране от фаул.

Срещата можеше да се развие по съвсем различен начин, ако в началото на второто полувреме Ерик Пулгар бе реализирал дузпа, отсъдена за нарушение Кристиан Молинаро срещу Симоне Верди. Любопитното е, че до това отсъждане се стигна, след като реферът Антонио Дамато първоначално бе показал жълт картон за симулация на Верди, но след това се консултира със системата ВАР и промени решението си, посочвайки бялата точка. Стражът Салваторе Сиригу обаче спаси изпълнения от Пулгар наказателен удар и “биковете” запазиха крехката си преднина в резултата.

Три минути след пропуснатата дузпа - в 53-ата, Мбайе Нианг, направи резултата 2:0. Той получи пас от Яго Фалке, финтира бранител на Болоня и с прецизен удар изпрати топката в мрежата.

Класическата победа на Торино оформи Фалке с удар по земя в 85-ата минута.