Манчестър Юнайтед се измъкна с късни голове (видео)

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:0 над Дарби Каунти в сблъсъка между двата тима от 3-ия кръг на ФА Къп. "Червените дяволи" стигнаха до успеха едва в края на мача с голове на Джеси Лингард в 84-ата и Ромелу Лукаку в 90-ата минута. Преди това домакините на "Олд Трафорд" се скъсаха да пропускат, като вина за това има и вратарят Скот Карсън, който бе героят за гостите с невероятните си спасявания. На два пъти и гредите помогнаха на "Овните", които обаче рухнаха в края под натиска на по-класния си съперник.

Домакините излязоха в този мач с Маркъс Рашфорд на върха на атаката, а зад гърба му в офанзивен план действаха Хенрих Мхитарян, Джеси Лингард и Хуан Мата.

За Дарби Каунти атаката води Сам Уинал, като той бе подкрепян от по-задни позиции от Анреас Вайман, Том Лоурънс и Джони Ръсел.

Срещата започна с две добри възможности за Манчестър Юнайтед. В 4-ата минута Джеси Лингард бе намерен на чудесна позиция в наказателното поле, но стреля над вратата. Минута по-късно Пол Погба шутира от дистанция по земя, но право в ръцете на вратаря.

В 9-ата минута отново Пол Погба стреля от дистанция и ударът му премина опасно близо до гредата, но в аут.

В 17-ата минута Рашфорд опита далечен шут, който тупна коварно, но излезе в аут. Две минути по-късно младият нападател имаше нов шанс да обстрелва вратата, но и този път не успя да намери очертанията.

В 21-ата минута Хуан Мата отправи страхотен удар от фаул и Скот Карсън трябваше да показва блестящ рефлекс, за да опази вратата си.

В 22-ата минута Дарби Каунти стигна до първата си опасност. Маркъс Олсон стреля с глава и Серхио Ромеро трябваше да се разтегне максимално, за да спаси.

В 27-ата минута и Андреас Вайман опита изстрел по посока вратата на Юнайтед, но топката мина встрани.

В 35-ата минута домакините бяха най-близо до откриване на резултата. Маркъс Рашфорд получи отлично центриране в пеналта и стреля с глава, но топката се отби от гредата. В 38-ата минута отново той отправи изстрел с глава, като този път той бе спасен от Карсън.

В 42-ата минута отново Скот Карсън бе последна преграда пред гола. Пол Погба отправи прекрасен удар от фаул и вратарят с невероятна намеса опази вратата си "суха".

В 49-ата минута Дарби каунти можеше малко куриозно да поведе в резултата. Том Хъдълстоун отправи удар, който рикошира коварно в защитник и мина опасно близо до вратата.

В 53-ата минута Мощен удар на Мата бе спасен от Карсън, а след това и Погба не успя да вкара отблизо. Дарби Каунти отговори с опасен удар на Том Лоурънс в 58-ата минута и добра намеса на Ромеро.

В 60-ата минута Пол Погба изстреля истински снаряд по посока вратата на съперника, но отново Скот Карсън бе непробиваем.

В 69-ата минута французинът бе намерен на границата на пеналта и стреля от движение, като топката се търкулна до гредата.

В 71-ата минута и късметат отново обърна гръб на домакините, след като отличен изстрел на Рашфорд се отби за втори път от гредата. В 76-ата минута и Ромелу Лукаку нацели греда след удар с глава, но белгиецът бе и в засада. Минута след това отново Карсън бе герой за гостите с поредно невероятно спасяване след изстрел на Погба.

В 84-ата минута натискът на домакините най-накрая даде резултат. Джеси Лингард получи пред наказателното поле и с много красив удар не остави шансове на Карсън за 1:0.

В последната минута на редовното време Юнайтед реши всичко с втори гол. Домакините организираха контраатака, Антони Марсиал и Ромелу Лукаку размениха подавания, като белгиецът изскочи на стрелкова позиция и със силен удар под плонжа на вратаря промуши кълбото в мрежата за 2:0.

Така Манчестър Юнайтед прескочи тази фаза на турнира и вече чака да научи името на съперника си за следващия кръг.