Юношите на България тръгнаха с победа на евроквалификацията (галерия)

Националният волейболен отбор на България за юноши до 18 година започна с победа на европейската квалификация в София. Воденият от треньора Пламен Христов тим обърна и надигра Холандия с 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:19) в първия си мач от Група Е на квалификациите, игран тази вечер пред около 500 зрители в столичната зала "Христо Ботев".
България U-18- Холандия U-18@@@
Утре (6 януари) от 18,30 часа българските "лъвчета" ще играят срещу връстниците си от Швеция, които по-рано днес тръгнаха на евроквалификацията със загуба от Франция с 0:3 гейма. Преди това от 16,00 часа младите "лалета" ще излязат срещу "петлите". Само победителят от групата ще се класира за шампионата на Стария континент в Чехия и Словакия през април.
Българските момчета започнаха срещата с напрежение и скованост, която не им позволи да разгърнат целия си потенциал. Българите допуснаха много непредизвикани грешки, с които улесниха младите "лалета" в борбата. В решителните минути несигурност в редиците на България, като Холандия спечели първия гейм след 25:22. Във втората част българските "лъвчета" заиграха по-спокойно и това веднага се отрази положително на цялостното им представяне. Младите български волейболисти натиснаха със сервис и взеха солидна разлика - 12:6 и 20:13. До края на гейма България продължи в същото темпо, задържаха преднината и го спечелиха с 25:20, а с това изравниха резултата 1:1. Това "отпуши" играта на България и в следващите две части националите ни продължиха да диктуват темпото. Въпреки съпротивата на Холандия, които се бориха до последно, младите ни надежди бяха по-добрият отбор на полето, като надделяха и записаха победа след 25:18 и 25:19.
Над всички за България бе Денис Карягин със 17 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. За холандския тим Мартийн Брилхуйс също реализира 17 точки.
БЪЛГАРИЯ - ХОЛАНДИЯ 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:19)
БЪЛГАРИЯ: Любослав Телкийски 2, Денис Карягин 17, Самуил Вълчинов 9, Петър Петров 9, Николай Захариев 11, Теодор Йорданов 7 - Симеон Добрев-либеро (Алберт Албаадж, Андрей Христов 1)
Старши-треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
ХОЛАНДИЯ: Тиеме Де Йонг 2, Киън Макнак 4, Рик Дамен 6, Мартийн Брилхуйс 17, Йеспер Ван Мюйден 6, Луук Хофхуйс 10 - Ник Мартерус-либеро (Брам Вилтенбург 2, Луук Хоге Бавел 2, Яник Бак)
Старши-треньор: АРНОЛД ВАН РЕЕ.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ХОЛАНДИЯ 3:1 - ТУК!!!