Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Резервите на Барса изпуснаха Селта, Дембеле се завърна (видео + галерия)

Трикратният пореден носител на Купата на краля Барселона направи 1:1 при гостуването си на Селта в първи сблъсък от 1/8-финалите за Купата на краля, игран на "Балаидос". В игра за каталунците се появи Усман Дембеле, който беше изиграл последния си мач едва в средата на месец септември. Хосе Арнаис откри резултата в 15-ата минута, а Пионе Систо изравни (31). Реваншът е след седмица на "Камп Ноу".

Ернесто Валверде запази силите на ключови футболисти като Лионел Меси, Луис Суарес и Андрес Иниеста, които не заминаха за Виго. Младият Арнаис поведе "синьо-червеното" нападение, подкрепян от Алейш Видал и Денис Суарес. Хуан Карлос Унсуе разчиташе на голяма част от титулярите си. Максимилиано Гомес и Яго Аспас дърпаха тима в предни позиции, а те бяха подкрепяни от още двама офанзивни футболисти: Хозабед Санчес и Пионе Систо.

Селта - Барселона@@@

Домакините стартираха по-агресивно. "Небесносините" обградиха вратата на Яспер Силесен. В осмата минута Даниел Вас изведе прекрасно Аспас, който се устреми фронтално срещу вратата, но бързакът Нелсон Семедо успя да протегне крак и да блокира шута. Гостите от "Камп Ноу" нанесоха удар в тила на своя съперник при първата опасна атака към Серхио Алварес. Андре Гомеш напредна отляво и центрира по земя към точката на дузпата, където Арнаис беше изпуснат от Андреу Фонтас и с изстрел без забавяне порази десния ъгъл на вратаря - 0:1.

Попадението леко стъписа домакините и в първите минути след гола каталунците владееха по-често и атакуваха по-често. Акциите на "лос кулес" минаваха предимно отляво, където най-дейни бяха Андре Гомеш и Денис Суарес. Защитата на барселонци изглеждаше стабилна до 31-ата минута.

Тогава Яго Аспас хитро пропусна на дъгата и шокира отбраната. Максимилиано Гомес центрира ниско, а Аспас засече с шпагат, при който нацели напречната греда. Топката се отби от гредата, след това намери Силесен и тупна на аутлинията. Пионе Систо беше на точното място, овладя и възползвайки се от суматохата, шутира мощно към близкия ъгъл, матирайки холандския страж - 1:1.

След изравнителния гол играчите на Барса изграждаха атаките си по-трудно заради високата преса на Селта. В 42-ата минута "лос блаугранас" успяха да изнесат топката, а Паулиньо намери кордор за шут от 22 метра - встрани от гредата.

След почивката момчетата на Ернесто Валверде тръгнаха мощно напред, а от остротата на галиския тим почти нямаше следа. В 51-ата минута Денис Суарес подаде към Арнаис вляво - вратарят Серхио излезе и изби с крак. Пет минути по-късно Люка Дин центрира отляво, а непокритият Арнаис плонжира на втора греда, но не уцели вратата.

В 59-ата Семедо центрира отдясно, Денис Суарес се измъкна от засадата и шутира встрани абсолютно сам от шестия метър. Това беше най-доброто положение в графата на Барса. В 61-ата капитанът на гостите днес Серхио Бускетс разтресе напречната греда със силен и техничен удар от 23 метра. В 69-ата резервата Емре Мор напредна в наказателното поле, но ниският му удар беше безобиден за Силесен.

В 72-ата в игра за каталунците се появи рекордната покупка Усман Дембеле, който се възстанови след повече от 100 дни лечение на травма. В 73-ата Мор изстреля топката по диагонала и тя облиза гредата, излизайки в аут. В 78-ата Дембеле нанесе удар, при който вратарят внимаваше и изби с крак. В 82-ата домакините изградиха опасно нападение - Хозабед стреля силно, но намери тялото на Дин. В 87-ата Силесен не успя да улови топката след силен шут и създаде кратко напрежение в наказателното поле. В 90-ата Семедо напредна на скорост и центрира към близката греда, където се появи Сержи Роберто. Испанският национал отклони мигновено, но нямаше късмет и уцели греда.

В крайна сметка силното второ полувреме за Барселона не донесе гол. Всичко ще се решава идния четвъртък на "Камп Ноу".