ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Бербо се завърна при реми с един от лидерите (видео)

Димитър Бербатов се появи в игра за първи път след месец отсъствие поради контузия, а неговият Керала Бластърс направи 1:1 като домакин на Пюн Сити в мач от осмия кръг на индийското първенство. Бербо започна като титуляр, а на почивката беше сменен от младока Кизито. Двубоят беше дебютен за новия треньор на Керала Дейвид Джеймс. Попадението за гостите, които са в челото на класирането, падна в 33-ата минута, когато Марселиньо беше точен. Домакините изравниха чрез Маркос Сифнеос в 78-ата. Керала остава едва с една победа от осем мача, но и с цели пет равенства.

Бербатов зае място в средата на терена като организатор на играта. Гостите започнаха по-силно и заредиха атаки към вратата на Керала. В деветата минута стражът на домакините изби след опасен изстрел от 10 метра. В 15-ата вратарят Рой изпусна топката и даде възможност за голова добавка. Все пак стражът успя да реагира добре с крак и запази мрежата си.

След 20-ата минута "жълтата армия" изнесе играта по-напред и на свой ред създаде няколко опасни нападения. Българинът създаваше острота с интересни подавания към дъгата и към двете тъчлинии. В 33-ата по-силната игра на Пюн донесе гол. Марселиньо направи двойно подаване в наказателното поле и с техничен удар по диагонала откри резултата - 0:1.

В 40-ата Бербатов беше на чудесна позиция в наказателното поле, но негов съотборник игра с топката и сбърка. В добавеното време на първата част Митко беше фаулиран пред наказателното поле. При последвалото центриране се стигна до опасен удар, който обаче беше блокиран.

Второто полувреме премина при отсъствието на Бербатов. Той отстъпи място на дебютанта Кизито, който показа много желание за игра. В 78-ата домакините стигнаха до изравнителен гол. Сифнеос отбеляза за 1:1, а малко по-късно беше обявен и за Играч на мача.