Бивши цесекари бележат в Португалия (видео)

Двама бивши футболисти на ЦСКА се разписаха в днешните мачове от португалското първенство. Арсенио Нунеш беше точен при победата на Морейрензе над Авеш с 2:1, а Бруно Морейра се разписа на два пъти за Пасош Ферейра, но отборът му загуби от Рио Аве с 2:4.

Арсенио, който си тръгна от "Българска армия" преди началото на сезона, започна като титуляр срещу Авеш и откри резултата в 19-ата минута. Той посрещна отбита топка в наказателното поле и със силен удар направи безпомощен вратаря на домакините Куим. В края на полувремето Дерлей от Авеш си вкара автогол, а Амилтон Силва в 77-ата минута оформи крайното 1:2.
Бруно Морейра изигра най-силния си мач през сезона, макар че беше резерва. Той се появи в 60-ата минута, когато Пасош Ферейра вече губеше от Рио Аве с 0:3. Нападателят намали от дузпа в 70-ата минута, а в 79-ата заби още един гол и върна интригата, но в края на редовното време домакините затвърдиха победата си.

В класирането Морейрензе е на 14-о място с 14 точки, а Пасош Ферейра има 13 пункта и е точно над зоната на изпадащите.