Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Един красив и един спорен гол помогнаха на Юве да стигне до 1/2-финал (видео)

Отборът на Ювентус продължава успешно защитата на Купата на Италия. Тази вечер “бианконерите” спечелиха с 2:0 дербито с местния враг Торино от 1/4-финалната фаза на турнира. Възпитаниците на Масимилиано Алегри стигнаха до успеха с голове на Дъглас Коща в 15-ата и Марио Манджукич в 67-ата минута. Попадението на бразилеца бе доста красиво, докато това на хърватина бе доста спорно заради нарушение на Сами Кедира в хода на атаката, което не бе отсъдено от съдията, дори и след използване на технологията ВАР. Все пак успехът на Юве е напълно заслужен, тъй като играчите в черно и бяло доминираха през целия мач и пропуснаха още куп страхотни положения, а и вратарят Ваня Милинкович-Савич се отличи с няколко блестящи спасявания, за да не се стигне до разгром.

В стартовите единадесет на “Старата госпожа” днес липсваше Гонсало Игуаин, като триото в атака бе съставено от Дъглас Коща, Марио Манджукич и Пауло Дибала. В средата на терена пък играта градяха Блес Матюиди, Миралем Пянич и Клаудио Маркизио.

За Торино пък големият липсващ днес бе Андреа Белоти, който е контузен и въобще не попадна в групата. В негово отсъствие триото в атака бе Мбайе Нианг, Яго Фалке и Алекс Беренгер. Африе Акуа, Томас Ринкон и Даниеле Базели пък стартираха в центъра на терена.

Първата по-опасна атака в мача бе дело на Ювентус, като в 7-ата минута Миралем Пянич отправи удар, който бе спасен от Ваня Милинкович-Савич.

В 15-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. защитник на Торино не успя да изчисти топката и тя стигна до Дъглас Коща, който без забавяне от воле я прати под гредата за 1:0.

Торино можеше много бързо да се върне в мача. Мбайе нианг бе изведен на стрелкова позиция и отправи удар, който се отби от гредата. Минута по-късно и Томас Ринкон стреля към вратата на Войчех Шчесни, но вратарят се намеси добре и спаси.

В 28-ата минута Ювентус организира нова отлична атака. Дъглас Коща получи отляво и върна към нахлуващия от задна позиция Пауло Дибала, който стреля мощно, но Милинкович-Савич с блестящ рефлекс спаси.

В 30-ата минута дмакините за втори път пратиха топката във вратата на съперника, но попадението на бе зачетено заради засада на Дъглас Коща.

В 44-ата минута Пауло Дибала дриблира на скорост и отправи диагонален удар, който премина встрани от вратата.

В началото на второто полувреме Юве продължи да натиска и в 52-ата минута Коща пусна чудесен пас по земя за Марио Манджукич в наказателното поле, но той отблизо се размина с топката и пропусна невероятен шанс да удвои резултата.

В 59-ата минута почти по идентичен начин Блес Матюиди получи остър пас във вратарското поле, но ударът му мина покрай гредата.

В 63-ата минута и Даниеле Ругани се бе включил в предни позиции и отправи удар с глава в очертанията на вратата, но без да затрудни стража на съперника.

В 67-ата минута Ювентус удвои преднината си. Опит за пас на Дибала не се получи, но щастлив рикошет в защитник прати топката в краката на Манджкич, който напредна и хладнокръвон копна топката над вратаря за 2:0. Играчите на Торино обаче протестираха, че има нарушение на Сами Кедира при атаката за гола. Съдията Даниеле Довери реши да изгледа положението на запис, но дори и това не го убеди, че трябва да отмени попадението.

В 74-ата минута Пауло Дибала бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле, финтира защитник и отправи удар към близкия ъгъл на вратата, но топката премина встрани.

В 83-ата минута и влезлият като смяна Гонсало Игуаин си изработи отлична голова възможност. Той финтира защитник и стреля силно по зеля, но право в ръцете на Милинкович-Савич.

В крайна сметка победата отиде на сметката на Ювентус и тимът продължава на 1/2-финал, където го очакват две срещи с Аталанта на 31 януари и 28 февруари.