Тотнъм се справи с последния (видео)

Отборът на Тотнъм записа трета поредна победа на сметката си в Премиър лийг, след като надигра последния в класирането Суонзи с 2:0 на "Либърти Стейдиъм". "Шпорите" през по-голямата част контролираха мача и взеха трите точки с голове на Фернандо Йоренте в 12-ата и Деле Али в 89-ата минута.

Гостите взеха ранна преднина в 12-ата минута, когато след центриране от фаул Йоренте се извиси и с глава заби топката в мрежата. Голът обаче не трябваше да бъде зачетен, тъй като испанецът бе в очевидна засада.

В края на полувремето почти по идентичен начин след центриране от фаул Йоренте стреля отблизо, но този път ударът му бе неточен.

През второто полувреме мачът стана по-динамичен с положения и пред двете врати. В 62-ата минута страхотен удар от фаул на Кристиан Ериксен бе спасен с мъка от вратаря. Три по-късно пък домакините стигнаха до чудесна голова възможност. Лусиано Нарсинг бе изведен на скорост в пеналта, но от малък ъгъл не успя да преодолее Юго Лорис.

Домакините играеха все по-смело и в 69-ата минута Джордан Аю получи пас в наказателното поле, финтира няколко защитници и вратаря, но загуби контрол над топката и не успя да вкара във вратата. При последвалия корнер пък Майк ван дер Хорн с глава нацели гредата.

В края Тотнъм отново пое контрола над мача и в 78-ата минута Сон Хюн-Мин бе намерен на стрелкова позиция и отправи красив удар от воле, но топката се търкулна до гредата. В 89-ата минута "Шпорите" все пак подпечатаха успеха си. Хари Кейн с прекрасен дълъг пас намери Деле Али пред наказателното поле, първият удар на англичанина бе спасен, но при добавката той бе точен за крайното 0:2.

Така Тотнъм си тръгна с трите точки и вече има 40, като заема 5-ото място в класирането. В същото време Суонзи допусна поредна загуба и остава на дъното с едва 16 спечелени точки до момента.