Федерер побеждава отново пред рекордна публика в Пърт

Рекордьорът по титли от Големия шлем с 19 Роджър Федерер продължава победния си ход на демонстративния тенис турнир “Хопман къп” в Пърт. Швейцарецът бе сразил Юичи Сугита в първия си мач на сингъл, а днес подчини Карен Хачанов с 6:3, 7:6(8) за 78 минути игра. Официалният профил на турнира в социалните мрежи обяви, че двубоят е бил гледан на живо от 13 943 фенове, което е нов рекорд.

Цели три пробива бяха осъществени в първите четири гейма, като Федерер успя да поведе с 3:1, което му бе достатъчно да затвори сета в своя полза. Във втората част и двамата бяха далеч по-внимателни на сервис и съответно вкараха срещата в тайбрек, като само Федерер имаше един-единствен шанс за брейк, но руснакът го отрази. Също така Хачанов имаше сетбол при 7-6 в “шампионския тайбрек”, но в крайна сметка швейцарецът след разглеждане с “ястребово око” на топка в аут на съперника се поздрави с победата.

Така Швейцария поведе на Русия с 1:0, като в програмата следва мач между Белинда Бенчич и Анастасия Павлюченкова, а утре е и мачът на двойки.